Memnun değil misin? Artık bir şikayeti Gmda’ya ‘kapatılmadı’ olarak işaretleyebilirsiniz | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

GURGAON: Etkili şikayet yönetimi için, GMDA yardım masası sistemini, şikayetçilerin oluşturdukları talebi ancak sorunun çözüldüğünden emin olduktan sonra kapatabilecekleri şekilde değiştirmiştir. Daha önce, etkilenen departmandan yetkililer bileti kapatabilmişti, bu da bölge sakinlerinin sorunlarının çözümsüz olarak kapalı olarak işaretlendiğine dair şikayetlerine neden oldu.
Şu anda GMDA, Faridabad Büyükşehir Kalkınma İdaresi (FMDA) ve Gurgaon ve Manesar Belediye Şirketleri ile ilgili şikayetler yardım masasında alınmakta ve başvuru için ilgili departmanlara ve yetkililere iletilmektedir.
Genellikle yol altyapısı, su temini, kanalizasyon, kanalizasyon, su baskını ile ilgilidir. muson mevsim, tecavüz ve sokak aydınlatması.
“Vatandaşların şikayeti üzerine ilgili görevlinin şikayete karşı yaptığı işlemin vatandaşı tatmin edici bulmaması ve biletin görevli tarafından kapatılması üzerine mevcut sistem güncellendi. vatandaşlar GMDA CEO’su Sudhir Rajpal, sorunu çözmek için alınan önlem onları tatmin ederse, şimdi bileti kapatacak.
GMDA’nın çekirdek planlama hücresinin bir toplantısında bu konu hakkında bir tartışma yapıldı ve burada Rajpal konuyu not aldı ve yetkilileri standart işletim prosedürünü iyileştirmeleri ve değiştirmeleri için yönlendirdi.
Vatandaşlar şikayetlerini 18001801817 numaralı ücretsiz hat, services.gmda.gov.in web portalı ve GMDA’nın ‘myGurugram’ mobil uygulaması üzerinden iletebilirler. Ayrıca [email protected]’a e-posta gönderebilirler.