Meclis: Meclis Başkanı sahte Fb hesabı hakkında şikayette bulundu | Guwahati Haberleri

OrumA

Member

GUWAHATI: Yasama Assam düzenlemek konuşmacı Bisvajit Süt Ürünleri Adına ve fotoğrafına ait sahte bir Facebook hesabının keşfedilmesi üzerine Çarşamba günü polise şikayette bulundu.
Daimary, “Benim adıma bir hesap tespit edilmiştir. Yönettiğim orijinal hesabım değil. Ayrıca birkaç kişiye hesaptan para talep eden mesajlar gönderildiğini de fark ettim. Bu nedenle polise ihbarda bulunulmuştur. Umarım polis sahte hesabı açanı yakalar.”
ACP Himangshu Das, polisin konuyla ilgili soruşturma başlattığını ve adli soruşturma departmanından da yardım istediğini söyledi.
Siber suçluların bakan adına sahte sosyal medya hesapları oluşturarak başta üst düzey yetkililer olmak üzere insanları yanıltmaya çalışması ilk kez olmuyor.
Geçen yıl Temmuz ayında, Assam Sanayi ve Ticaret Bakanı’nın fotoğrafıyla sahte bir WhatsApp hesabı açıldı. bimale bora suçluların birkaç üst düzey yetkiliye zorla para almaya çalışan mesajlar gönderdiği ortaya çıktı.
Bakan polise şikayette bulundu ve birkaç gün sonra olayla ilgili olarak bir kişi tutuklandı.
Komiser Yardımcısı Kamrup (Metro) adına ve fotoğraflı sahte WhatsApp hesapları. Pallav Gopal Evet ve eski Assam DGP Bhaskar Jyoti Mahanta da tespit edildi.