Maydanoz mücevheri. Hasta koç için bir galibiyet. Ama üçte oynamak saçmalık

KimeroS

Global Mod
Global Mod
“Tamamen doğaçlamaydı. Hiç vakit kaybetmeden yaratıldı. Ben de çok şanslıydım. Her şeyle iyi gitti. Kim’in durumu tersine çevirmesi harikaydı. Aksi takdirde, etkinlik işe yaramaz” diye açıkladı sahadaki en yaşlı oyuncu ve Çekya’nın en iyi uçuşunda 483. düello oynayan lig başlama sayısında rekor sahibi. Dehası sayesinde Slovácko maçı 4:1 kazandı.

Maçı beğendin mi?
Tam olarak değil. Aptalca oynadım. Ama çocuklar onu benden aldı ve iyi iş çıkardık.

Günün en sıcak saatinde öğleden sonra üçte başlaması seni rahatsız etti mi?
Hem biz oyuncular hem de taraftarlar için saçmalık. O zaman maçta görebilirsin. Futbol için rahat bir hava değil. Şartlar zor ama ikisi için de aynı.

Evde hasta kalan teknik direktör Martin Svědík için de kazandınız mı?
Bunun hakkında düşündük. Kafamızda vardı. Biz yapmak istedik. İyileşmesine yardımcı olacağına inanıyorum.

Ama yedek kulübesinde yokluğuna alıştınız değil mi?
Sık sık kartlar için tribünlerdeydi. Ama şimdi sağlık nedenleriyle. Üzgünüz. Maçtan önce bir videomuz vardı. İletişim halindeydik. Maçtan hemen sonra kendisini kameraya aradık. Onunla da bağırmaktan keyif aldık.

Yedek kulübesinde onun yerine kim aldı? Menajer Šumulikoski mi yoksa yardımcısı Baránek mi?
Gürültü sık sık çıkıyor. Bu onun klasiği. Onlar birbirine karıştı. Birlikte koçluk yaptılar.

Kasım 2021’den bu yana ilk kez ligde dört gol kaydettiniz. Sende nereden geldi?
Şansları iyi çözdük. Bu önceki maçlarda bizi çok rahatsız etti. Umarım sonraki turlarda kendimizi vurmamışızdır.

Üçüncü gol, Cicilia ile Valenta takviyeleri tarafından ayarlandı. Çok yardımcı olacaklar mı?
Oraya girdiler ve hissedildiler. Mükemmel bir şekilde yaptılar ve yapmaları gerekeni başardılar.

Çok fazla baskı altına girdiğinizde 1-2’de nasıl hissettiniz?
İkinci yarı sonunda yediğimiz gollerle rakibi tekrar oyuna soktuk, bu konuda uzun süredir sıkıntımız vardı. Yavaş başlıyoruz, bir gol buluyoruz ve birbirimize bakıyoruz. Bu konuda dikkatli olmalıyız. Rakip bir şans sezer ve harareti durdurmak zordur.