Kuzeydoğu CM’leri, Başbakan Narendra Modi’nin annesinin yasını tutmak için ulusa katıldı | Guwahati Haberleri

OrumA

Member
GUWAHATI: Kuzeydoğu CM’leri, Hiraben Modi’nin vefatından duydukları derin üzüntü ve kederi dile getirdiler, Başbakan Narendra Modi‘nin annesi. Hem iktidar hem de muhalefet partileri, Hiraben’in Cuma günü Ahmedabad’daki bir hastanede hayatını kaybetmesi için yas tuttu. 100 yaşına girdi.
Assam CM Himanta Biswa Sarma tweet attı: “100 muhteşem yıl boyunca, Heeraben Maa hepimizi sevgisiyle kutsadı. O, sadeliğin, alçakgönüllülüğün ve inancın simgesiydi. O, gözleri yaşlı bir şekilde cennete doğru yola çıkarken, ben de milyonlarca duaya katılıyorum.
Duaları her zaman bizimle olsun.” Eski Assam CM ve Birlik Bakanı Sarbananda Sonowal yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Bir annenin kaybını hiçbir şey telafi edemez. Sayın Başbakanımıza başsağlığı diliyorum. İle Shanti.”
Arunaçal Pradeş CM Pema Khandu tweet attı, “Maa Heeraben sessiz güvencesiyle örnek teşkil edecek bir zarafet gösterdi. Sadeliğin simgesi olan Maa, sevecen bir hayat yaşadı ve nimetlerinde her zaman cömert davrandı.
Cennetteki meskenine doğru yola çıkarken, ruhuna barış getirmesi için Lord Buddha’ya dua ediyorum.”
Meghalaya CM Conrad Sangma, Başbakan’a başsağlığı diledi ve tweet attı, “Bir ebeveyni kaybetmek düşünülemez bir kayıptır ve bir anneyi kaybetmek en acı vericidir. Bu zor dönemde Tanrı ona ve ailesine rahatlık versin.” Tripura CM Mani Saha, Nagaland CM Neiphiu Rio ve Mizoram mevkidaşı Zoramthanga da Modi’yi teselli etti. Zoramthanga, “Annenizin tüm harika anıları bu zor zamanda size yardımcı olsun” diye tweet attı.