Kurullardan önce bağlantının 1.3.000 okula 3 ay uzatılması | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

GURUGRAM: Bir sonraki yönetim kurulu sınavları öncesinde, devlet eğitim bakanlığı 1.300’den fazla akredite olmayan özel okula üç aylık bir uzatma daha vermeye karar verdi.
Eyalet hükümetinden kalıcı olarak tanınmayan özel bütçeli okullardan yaklaşık 1.5 bin 10. ve 12. sınıf öğrencisine yardım sağlamak için, eğitim departmanı bu okullara geçici uzatma verme gerekliliğini tekrar gözden geçirmeye karar verdi. Bu hafta başlarında yayınlanan duyuruda, departman tüm bölge eğitim görevlilerini tüm bu muaf okulları listelemeye yönlendirdi.
Bununla birlikte, nefes alan bir koşucu ile birlikte gelir ki, bu okullar tüm standartları karşılayana ve bölümden kalıcı olarak tanınana kadar bir sonraki oturum için yeni bir öğrenci kaydetmeyecektir.
“Bu geçici bir düzenleme ve sadece hükümet öğrencilerin bu okulların ihmalinden zarar görmesini istemediği için veriliyor. Bu okullar bir sonraki oturumda yeni bir öğrenci kabul etmeyecek ve üyelik için gerekli standartları karşılamak için çalışmak zorunda kalacaklar” dedi.
Bu yılki duyuru yatılı öğrenciler için bir soluklanma sağlarken, diğerlerinin geleceği belirsizliğini koruyor.
“Burası öğrenciler için geçici bir nefes alma alanı ve sadece üç ay sürecek. Hükümetin birçok parametresi, gelişigüzel kentleşmenin okullara alan kriterlerini karşılaması için yer bırakmadığı kentsel alanlardaki okullar tarafından karşılanamaz” dedi. Yaspal YadavHaryana Sikshan Sansthan Sangathan eyalet başkanı.
Her yıl, kurul sınavlarına öğrenci kaydı, lisanssız özel okul sahipleri ile eğitim departmanı arasında kıyasıya bir mücadeleye neden oluyor. Ancak okullar kalıcı olarak tanınmadı ve şimdi yeniden bir uzatma arıyorlar. Okullar, yerine getiremedikleri ana koşullardan birinin alan ve zemin gereksinimi olduğunu savundu.
“Milli Eğitim Bakanına sunulacak bir muhtıra hazırlıyoruz. İçinde durumumuzu ve kısıtlamalarımızı sunacağız” dedi. Kulbhushan SharmaUlusal Özel Okul Derneği başkanı.