Krumlov belediye başkan yardımcısı mühendis unvanını kullanmayacak, istifa etme niyetinde değildi

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Belediye Başkanı Dalibor Uhl’ün internet sitesinde ve seçim kampanyasında kendisini Krumlov’da asla doğru olmayan bir başlıkla sunduğu iddiaları sosyal medyada da yer almaya başladı.

Belediye başkanı ilk başta tereddüt etti ve unvanının gerçekliğini savundu. İddialarını kanıtlamak için ilk adımları attı. Ama aslında mühendislik diplomasına ihtiyacım olmadığını ortaya çıkardılar.

Eğitim, Gençlik ve Kültür Bakanlığı ile temasa geçerek özel bir hukuk firmasıyla anlaştım ve diplomamın geçerliliğinin onaylanması için başvurdum. Ancak ofis, tarafımdan gönderilen belgelere dayanarak orijinal mühendislik diplomamı onaylamanın mümkün olmadığını tespit etti. Bu nedenle geçen yıl Sent’e aday olan ve iki yıl boyunca Trikolor hareketinin üyesi olan Uhl’un paylaştığı paylaşıma göre bu andan itibaren sadece MBA unvanını kullanacağım tartışmasız.

Daha sonra gücünü şehir yönetimi için kullanacağını ve masrafları kendisine ait olmak üzere yeni kartvizitler, kapı çıkartmaları yaptıracağını ve şehir kütüğü çatısını tamir ettireceğini ekledi. Davayı istifa nedeni olarak görmediğini ifade etti.

İstifa etmeyi hiç düşünmedim. Ayrıca koalisyon ortaklarımla açık bir şekilde iletişim kurdum ve onların tam desteğini aldım. Dördüncü konsey toplantısında bu hayvanların yanı sıra temsilci ve temsilcilerin soyundan gelenleri de listeleyeceğimizi sözlerine ekledi.

Dolayısıyla Uhl, 25 yıldan fazla bir süredir mühendislik unvanına sahip olmadığı için herhangi bir cezayla tehdit edileceğini beklemiyordu. Başlığı her zaman iyi anlamda kullandım ama gerçekten sevmiyorum. Uymadığım kesinleşince ondan vazgeçtim. Belediye başkanı hukuk firmasına göre cezanın bana uygulanmaması gerektiğini düşünüyor.

Uhle muhalefeti eleştirdi

Uhla’ya göre bu unvanın kişisel veya mesleki hayatı üzerinde gerçek bir etkisi olmamasına rağmen, yine de bu unvanın tanınması için çabalamak istiyor. Bu nedenle, çalışma kapsamının gerçekten mühendislik diploması alma koşullarını karşılayıp karşılamadığını değerlendirmesi gereken Prag’daki Yüksek Ekonomi Konseyi’ne başvurdu. O zamanlar çalışmalarıma çok fazla zaman ve enerji ayırdım. Bu benim için kişisel bir mesele, diye açıkladı.

Uhl, şüpheli diplomayı Amerikan eğitim kurumu Newport Üniversitesi’nin bir şubesinden aldı ve böylece kendisine mühendislik diplomasının kullanımını düzelten onaylı bir madde sağladı. Ve bu, kurumun böyle bir belgeyi düzenleyen ilk kuruluş olmamasına rağmen.

Onun sayesinde ve birçok markanın tavsiyeleri sayesinde bisiklete bindim. Uhl, ayrıca alanın mühendislik olarak sunulduğunu, dolayısıyla bu unvanın verilmesine şaşırmadığımı hatırladı.

Uhle muhalefet temsilcisini eleştiriyor. Eski belediye başkanı Josef Hermann (KDU-SL) onlardan biriydi. Birisi bir unvanı izinsiz kullanmışsa halkı aldatmış demektir. Bu temel bir sorundur ve başarısız olamayacağımı düşünüyorum. Önemli olan Dalibor Uhl’un bunu kanıtlamasıdır. Ve eline geçenler de bunun böyle olduğuna (aldattığına) tanıklık ediyor. TK adına Hermann, bunun cumhuriyette sık görülen bir durum olduğunu ancak kamu görevlerini yerine getiren kişilerin bu tür şeyler yapmaması gerektiğini ifade etti.