Kelebekleri kovalayan huzursuz bir polis memuruyum, antrenman sonrası hırsızlara yakalanıyorum

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Koşu parkurunun yakınındaki suda buruşuk bir teneke kutuyla oynuyor, ardından bahçede neredeyse saklanacağı çayırlığa doğru sürünüyor. Orada hızla uzanıyor, öne doğru eğiliyor ve kendini sabitliyor. Aniden dışarı fırlar ve aranan nesneyi – sorunsuzca uçup giden bir güveyi – yakalamaya çalışır.

Temel testleri geçerse Orion iki yıl içinde onların hizmetine girecek. Köpek bakıcısı Ondej Prochzek, bunun ne kadar çevik ve benzer olduğunu açıklıyor ve bir parça kumaş çıkarıyor ve Orion bunu hemen köpeğiyle çekiştirmeye başlıyor. Ama bırakır bırakmaz pek umursamıyor, paçavra yüzünden kavga ediyor. Uygulamanın temellerini bu şekilde öğrendiğini ekliyor.

Ve Orion bir yaşına geldiğinde sinolog onu tam bir polis eğitimine tabi tutacak. Eğer padokta başarılı olursa ve sağlıklıysa, çok yönlü bir yedek köpek olacaktır.

Kendisinden kuş köpeği ve savunma köpeği olmasını talep edeceğiz. Yani sözde giriş sınavını geçmek. Ori’nin yol kokusunu, tarladaki ve binadaki insanları araması, faili araması, teşhis etmesi ve dolayısıyla yakalaması gerekiyor. Sonuç olarak, büyücüleri ve benzerlerini aramalarına yardımcı olabilecekler, Prochzka, Orion’un gelecekte neler yapabileceğini hayal ediyor.

Alman Çoban köpeği polis köpeklerinin sembolüdür ancak onların sinologları yalnızca bu köpekleri eğitmiyor. Slub’da örneğin Belçika ürünlerine güvenebilirsiniz. Gruplarımızda Rottweiler’lar da vardı ve bazı gruplarda köpekleri de kullandık, bu da size tüm hizmetlerde çok iyi hizmet veriyor. Ama esas olarak Alman gözlüklerimiz var çünkü bunlar muhtemelen en evrensel olanlardır. Özellikle onlarla çok uzun zamandır çalışıyorum, on yedi yıldır polis sinologu olan Ondej Prochzka bu türle gurur duyuyor.

Bir parça kumaş Orion’u eğlendirmeyi bıraktığında çantalardan ve ayakkabı bağlarından birine atlıyor. Bir süre oturmayın.

Burada oyalanıyor ama sonra evde düşüp uyuyor. Sadece yüz saat oldu ve enerjim yine tükeniyor. O doğası gereği harika bir köpek, onun sağlıklı olmasını istiyorum. Sinolog, şu anda pek çok koyunun dirseklerinin doğru konumlandırılmış olup olmadığının kontrol edildiğini, böylece üreme sırasında bu durumun onları sınırlamadığını söylüyor.

Orion, Prachatice’de özel bir köpek kulübesinde doğdu ve işte ya da eğitimde olmadığı zamanlarda Prochzeklerin evinde yaşıyordu. Bahçeme köpek kulübeleri yaptırdım ve onların içinde hizmet köpeklerim var. Ailenin bir parçası olduklarını söyleyebilirim. Hem işte hem de evde çalışmalarına güveniyorum. Böylece ona her yerde %100 güvenebilirim, diyor polis.