Kayıt yasağı: bölge sakinleri protesto ediyor, cm’den yardım istiyor | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

GURGAON: Malibu Towne sakinleri, ilçede mülk kaydına getirilen genel yasağa karşı Pazar günü sokaklara döküldü ve yasağın kaldırılması için CM’nin müdahalesini istedi. Bu, Haryana Eyaleti Kirlilik Kontrol Kurulu (HSPCB) tarafından geçen yıl Aralık ayında yayınlanan kapatma emrinin ardından geldi.
Mahalle sakinleri, Başbakan’a hitaben hazırlanan muhtırayı SDM’ye teslim etti Ravinder Yadav HSPCB’nin emrinin işleyişini yalnızca geliştiriciye karşı sınırlamak için müdahalesini istiyor. Konut sakinlerinin satın aldığı ve sahip olduğu gayrimenkullerin satış tapularındaki yasak kaldırılmalıdır.
HSPCB, bir RTI aktivisti ve koloni sakini tarafından NGT’ye yapılan bir şikayetin ardından, ilçenin inşası sırasında çevre standartlarını ihlal ettiği iddiasıyla geliştiriciye bir kapanış bildirimi yayınladı. Raman Şarma.
Kapatma kararı, özellikle emlak alım satımı yapanlar olmak üzere konut sakinleri üzerinde olumsuz bir etki yarattı. “10 Aralık’ta satış sözleşmesi imzalandı, 23 Aralık’ta tescil yasağı getirdiler. Yasağı ancak Ocak ayında kayıtlara gittiğimizde öğrendim. Dairemden çoktan ayrıldım. Sözcü, “İşlem kesinleşmedi ve sonuç olarak kiralık bir evde yaşıyorum” dedi. KK GroverIkamet eden.
Vijay Shiv Nath, Malibu Towne RWA Başkanı şunları söyledi: “Kapatma duyurusunun, MCG ve diğer departmanlar tarafından yürütülmesi gereken diğer geliştirme çalışmaları üzerinde etkileri var. HSPCB’nin emri, çevresel salınım veya atık su deşarjı gibi herhangi bir tutarsızlık için geliştiriciye yönlendirilmelidir. Aidatlarını ödeyenler neden cezalandırılsın?”
1992-93’te geliştirilen komün, 47 ve 51. sektörlerde 204 hektarlık bir alana yayılmıştır. Şu anda komünde 2.500 aile yaşamaktadır.
Alt bölüm yargıcı Ravinder Yadav ile temasa geçildiğinde, “Sakinler tarafından sunulan muhtırayı aldım ve tüm talepleri değerlendirilmek üzere hükümete sunulacak” dedi.
Bu arada, geliştiricinin temsilcisi kapatma kararına itiraz edeceklerini söyledi. “Tüm iddialar henüz kanıtlanmadı, ancak Kirlilik Konseyi kapatma kararı verdi. Bir sakinin anlamsız şikayetine dayanarak su örneğini aldılar ve biz defalarca Kirlilik Kurulu’ndan başka bir su örneği almasını talep ettik, ancak bugüne kadar bunu yapmadılar. NGT’de partiyi daha yeni yaptık ve karara itiraz edeceğiz” dedi.