Kaplıca’da kazada otomobil tıra yol vermedi, 3 kişi hayatını kaybetti

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Trajik kaza, Avusturya sınırından České Budějovice’ye giden ana yol üzerinde saat ikiden kısa bir süre önce meydana geldi.

Binek otomobilin sürücüsü Omlenická caddesinden çıkıyordu ve ana yolda seyreden kamyona yol vermedi. Otomobilde 2 kişi, kamyonda ise 1 kişi hayatını kaybetti. Kaza mahallinde yoğun I/3 yolu trafiğe kapatıldı.

“Çağrıyı aldıktan sonra ilk ekip dört dakika içinde olay yerine gelmesine rağmen araçta seyahat eden yaşlı çifte yardım edilemedi. Her ikisi de yaşamla bağdaşmayan ölümcül yaralanmalara maruz kaldı ve biz gelmeden önce öldüler” diye anlatıyor Güney Bohemya kurtarma sözcüsü Petra Kafková.

Çarpışma sırasında kabinden fırlayan kamyonun sürücüsüne bile kurtarma ekiplerinin artık yardım edemediğini sözlerine ekledi. Kazaya üç kara kurtarma ekibi müdahale etti ve yakınlarına bir helikopter de indi.

Ayrıca kaza tanığına yardım sağlayan Güney Bohemya Bölgesi HZS’nin travma sonrası ekibinin bir üyesi de var.

Mekan gece saatlerine kadar kapalı olacak, polis arabaları Şapel’in içinden yönlendiriyor. Güney Bohemya polis sözcüsü Milan Bajcura, ČTK’ya “Trafik sorunsuz ve kuyruk yok” dedi.

Bu, günümüzde insan hayatının kaybedildiği ikinci kazadır. İlk olay saat on civarında Volyn ile Strakonice’yi birbirine bağlayan yolda meydana geldi. Radošovice kavşağında bir motosikletçi ile kamyon çarpıştı.

“Motosiklet sürücüsü çok sayıda ciddi yaralanma yaşadı ve kazanın hemen ardından hayatını kaybetti. Doktor sadece onun öldüğünü belirtebildi” dedi Kafková. Başka kimse yaralanmadı.

Bu hafta Bohemya’nın güneyinde üç trajik kaza yaşandı. Pazartesi günü 21 yaşındaki bir otomobil sürücüsü hayatını kaybetti. Lejčkov köyü yakınlarındaki Táborsk’ta ters yöne doğru gitti ve burada bir minibüsle kafa kafaya çarpıştı.

Haritalar © SHOCart ve OpenStreetMap’e katkıda bulunanlar tarafından sağlanmıştır. SHOCart, turist ve bisiklet haritaları ve atlaslarının geleneksel bir yayıncısıdır. Daha fazla www.shocart.cz