kadın (32) eve iş teklif etti siber dolandırıcılık tarafından 3 sterlin ₹ dolandırıldı | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

GURGAON: Polis Pazar günü yaptığı açıklamada, 32 yaşındaki bir kadının evden çalışma seçenekleri sunarak onu cezbeden siber suçlular tarafından 3 lakh Rs’yi aldattığını söyledi.
Kurban, polise verdiği raporda Kasım 2022’de bir kalp krizi geçirdiğini söyledi. Naber bilinmeyen bir numara tarafından arandı. Arayanın, evinin rahatlığında yapabileceği bir daktilo işi için ona yaklaştığı iddia edildi.
Polis, kadının iş ararken ve irtibat numarasını birkaç şantiye sitesine yüklerken, aramanın oradan geldiğini varsaydığını söyledi. Teklif kazançlı göründüğü için, kabul etmeyi kabul etti ve ilk “görevini” üstlendi. “Görevi tamamladıktan sonra, benimle iletişime geçen aynı kişiden bir telefon aldım. İddia edilen GST ücretleri için bir form doldurmamı söyledi. Bunun için 4.330 Rs ödemek zorunda kaldım. Bu ödemeyi yaptıktan sonra farklı numaralardan para arayan çok sayıda arandım” dedi.
Ayrıca polise, GST adına çok sayıda işlem, dosya işleme ücretleri ve vergiler yoluyla yaklaşık 3 lakh Rs transfer ettiğini söyledi. Kadın, tüm detayları ve arandığı cep telefonu numaralarını polisle paylaştı.
“Bir şikayet aldığımızda, 419 (hile yapan kişi) ve 420 (aldatan kişi) bölümleri uyarınca bir FIR kaydettik. Hindistan ceza kanunu ve soruşturma başlattı. Siber Polis Bürosundan Alt Müfettiş Yardımcısı (ASI) Virender Singh, cep telefonu numarası detaylarına sahibiz ve şüpheliyi yakalamak için ekipler oluşturuldu” dedi.