Kaçak Trafik durumu zaten kötü, şimdi daha da kötüleşecek: işe gidip gelenler | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod
GURGAON/YENİ DELHİ: Delhi-Gurgaon Otoyolu Salı günü inşaat için kapatıldı ve trafik, her iki anayolda da günde ortalama yaklaşık 3 bin aracın kullandığı dört şeritli ara yollara yönlendirildi ve bu da burayı ülkedeki en işlek ulusal otoyol bölümü haline getirdi.

Delhi-Gurgaon Otoyolu

Vasant Kunj’dan Udyog Vihar’a seyahat eden Ashish Sharma, işe gidip gelmenin sabahın yoğun olduğu saatlerde genellikle bir saat sürdüğünü, ancak Salı günü ofisine varmanın bir buçuk saat sürdüğünü söyledi. “Yolda tam bir kaos vardı. Mahipalpur ve Rajokri arasındaki mesafeyi kat etmem 30 dakikadan fazla sürdü. Sharma, bu bölgedeki trafik durumu zaten kötüydü, ancak otoyolun kapanmasıyla daha da kötüleşecek” dedi.
Akşam, Dhaula Kuan’dan Rajokri’ye giden karayolundaki trafik arttı ve trafik sıkışıklığı, yalnızca bu yolda yaklaşık 50 dakikalık bir yolculuk süresiyle Dhaula Kuan yakınlarındaki Jharera köyüne ulaştı. Delhi Trafik Polisi daha önce, inşaat çalışmaları nedeniyle işe gidip gelenlerden seyahatlerini önceden planlamalarını isteyen bir tavsiye yayınlamıştı. Yetkililer, Salı ilk gün olduğundan, taşıtların daha kötü homurdanmalara yol açan sapmalar konusunda çok net olmadığını söylediler.
“Delhi-Gurgaon otoyolundaki trafik dört şeritte (tek yön) akıyor ve paralel yoldan altındaki trafik iki şeritte akıyor. Bu trafik, yönlendirme konumunda geçici bir dört şeritli rampada birleşecektir. Bu darboğaz yaratır. Bir trafik yetkilisi, trafik polisi ve NHAI yetkilileri, yolculara rehberlik etmek için konuşlandırıldı” dedi.
Trafik memuru, yolcuların bu tür sapmalara alışmasının yaklaşık bir hafta ila 10 gün sürdüğünü de sözlerine ekledi. “Sorunları olan insanlar olduğunu anlıyoruz ama inşaat bittiğinde de büyük bir rahatlama olacak. Düzenli olarak güncelliyoruz cıvıldamak yetkili, tahmini gecikme süresinin Google Haritalar’da gösterileceğini ekledi.
Gurgaon sektörü-67’de yaşayan ve havaalanından seyahat eden bir işadamı olan Chaitanya Malhotra, “Yoğun olmayan saat 15:00 civarında havaalanından çıktım ve genellikle eve arabayla yaklaşık 40-45 dakika, en fazla bir saat sürüyor. ama 16:45’e kadar evde değildim. Mahipalpur’daki U dönüşünde, her taraftan insanların birleştiği yerde büyük bir karmaşa vardı. Orada trafiği düzenleyecek bir memur olması gerektiğini düşünüyorum. Neyse ki bir taksideydim ve tek başıma gidiyordum, gerçekten başım ağrıyordu.
Delhi’deki RK Puram’da ikamet eden Deepak Kumar, dikkat dağınıklığına hazırlıksız yakalandığını söyledi. “Saptırma boyunca trafik çok yavaş ilerledi ve etki Shankar Vihar’a kadar devam etti. Her zamankinden daha erken başlamıştım ama yine de bugün ofise 15 dakika geç geldim.
Başka bir karayolu (Gurgaon-Delhi) da kapatıldığı ve trafik mevcut otoyola paralel tali yola yönlendirildiği için, akşamları trafik durumu Delhi’ye dönenler için de aynı derecede kötüydü. Dwarka’ya gidenler, Samalkha yakınlarında yönlendirildi ve UER-II yolunu tuttu.
Üst düzey bir NHAI yetkilisi, yerdeki trafik durumunu tespit etmek için Salı günü Delhi-Gurgaon otoyolunun her iki şeridinde de yol testi yapıldığını söyledi. “Ana yoldan daha geniş olan rampayı zaten yaptık. Sabah saatlerinde Gurgaon tarafında işlem yapılırken, akşam saatlerinde trafik durumunun izlenmesi için Delhi tarafı trafiğe kapatıldı. Teste dayalı olarak ve doktorla istişare halinde Delhi Polisidaha fazla önlem alınacaktır.”
Delhi Polisi, inşaat çalışmaları nedeniyle Rangpuri ve Rajokri arasındaki otoyolun 90 günlük bir süre için kapatılması konusunda tavsiyede bulundu ve yolculardan rahatsızlıktan kaçınmak için alternatif yolları kullanmalarını istedi.
Gurgaon trafik polisi, Delhi polisi ile temas halinde olduklarını ve gerekirse harekete geçeceklerini söyledi. Polis (Trafik) Komiser Yardımcısı Virender Singh Sangwan şunları söyledi: “Delhi Polisi ile sürekli iletişim halindeyiz ve her türlü durumla başa çıkmaya hazırız. Salı günü, yönlendirmenin Gurgaon trafiği üzerinde çok fazla bir etkisi olmadı.”