Jihostroja’ya karşı oynayacak mısın? Mm hus ki, k otola yılın voleybolcusu

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Çek Cumhuriyeti’ndeki en iyi voleybolcu olduğunuzu nasıl duydunuz?
Krişna altında Çok mutluyum, çünkü ilk kez böyle bir ödül alacağımı ummamıştım bile, çok şey biliyorum. Takımı tavsiye ederim ama genç takımdan teknik direktör Vojtcha Zach’in adını vermeliyim. Thodinov’un tatbikatlarını hatırladığımda, sabah ve öğleden sonra özensizdi. Ama muhtemelen buna değdi.

Almanya’nın Berlin formasıyla geçtiğimiz sezon sergilediğiniz övgüye değer performanslar geride kaldı mı?
Sezon bizim için gerçekten iyi geçti. Böylece bütün yıl oynadığım gerçeği ödüle imza atabilir. Berlin’de, çok gurur duyduğum birinci evrensel pozisyonunu aldım. Böylesine büyük bir kulüpte bana böyle bir fırsat verdiklerini biliyorum.

Bir sezonda hiç bu kadar çok maç oynamadın, değil mi?
HAYIR. Zayıf rakiplere karşı oynadığımız beş maçı kaçırdım. En azından böyle bir canavarı fiziksel olarak yenebileceğimi kendime kanıtlayabilirdim. Geçen sezon voleybol hayatımda bana çok değer kattı.

Marek durdu

23 yıl

İki metrelik, altı santimetrelik çok yönlü voleybolcu, bu yıl Berlin Recycling Volleys takımıyla Almanya şampiyonluğunu kazandı ve böylece Çek Cumhuriyeti’nde 2023 Yılın Voleybol Oyuncusu seçildi. 2020 yılına kadar yerel ekstra ligde Matesk Jihostroj için oynadı ve burada iki kez şampiyonluk kazandı. 2020/21 sezonunda Fransa’da Stade Poitevin Poitiers’de karanlıkta forma giydi. O zamandan beri, iki kez Almanya şampiyonu olduğu Berlin için oynuyor. Çek milli takımının sessiz bir üyesidir.

Kendinizi Berlin’de buldunuz, sizi orada seviyorum. Ve sen onun içinde hatta ötesinde devam edeceksin. Jihostroj’dan eski bir takım arkadaşı olan Martin Krytof, uzun yıllar aynı takımda çalıştı. Ona kulüpte işlerin nasıl gittiğini sordun mu?
Ben burada Budjovice’de oynarken birlikte eğlenmiştik. Martin önce Berlin’e transfer olursam onu çok memnun edeceğimi söyledi. Takımı en üst düzeyde sevdim, güzel bir salon, harika bir kulüp başkanı ve Avrupa’nın en iyi taraftarlarından biri. Örneğin finalde köpek sekiz buçuk bin tane içti.

Almanya’da iki yıl çalıştıktan sonra kariyeriniz keskin bir dönüş yaptı. Örneğin, kulübün hırsları tarafından mı, antrenör tarafından mı yoksa farklı bir antrenman tarzı tarafından mı veriliyor?
Bu muhtemelen ilk evrenseli oynamamdan kaynaklanıyor. Buna göre beşinci sırayı süpüren Şampiyonlar Ligi’nde de kurtarışlar var. Orada dünyanın en iyi oyunlarına karşı mutlak bir kararlılıkla oynuyorsunuz.

Çek uluslararası Marek Otola, Almanya’da Berlin Recycling Volleys için oynuyor.

Bir boşlukta araba kullanabileceğine inanıyor musun? Nca, ne yapmak istersin?
Yaşımla birlikte, kesinlikle bloğa bağlı kalabileceğimi düşünüyorum. Ve bu alanda kendimi geliştirmek için her şeyi yapmak istiyorum. 206 santimetrelik bir insan için en kötüsü olmadığını düşünmeme rağmen, oraya gitmek için bir rezerv var.

V babası, Jihostroj’da uzun vadeli bir destekti. Son zamanlarda acelen ne oldu?
Başardığından memnundu, bu açık. Tabii ki, özellikle blok için biraz biberim olmasına rağmen, çünkü ben bir engelleyiciydim. Bence iyi biri ama teyze olmayacağı için hep bir eksiklik bulmasın. Özellikle jet eğitimi söz konusu olduğunda. (gülüyor)

Voleybol rüyası nasıl? Nerede kalmak istersin?
İtalya’daki Urit ve oradaki A1 liginde veya siz ve Polonya’da ve onların en yüksek müsabakalarında. Onlar her zaman dünyanın en iyi ligleridir. Bu, diğer şeylerin yanı sıra, cl. Ayrıca Şampiyonlar Ligi’ne gidip kendimi kanıtlamak isterim. Çeyrek final iyiydi ama bu yıl çok iyi bir takıma sahip olan Perugia’ya karşı yarı finale çıkma şansımız yüksekti. Yine, o kadar uzak değildi.

İşaret

İyi formunu kulüpten milli takıma taşıdın ki bu o kadar kolay değil.
Bunun için minnettarım. Bunca sezondan sonra fiziksel olarak bırakmaktan biraz korkmuştum. Ama şimdilik sorun yok. Milli takımda harika bir grubumuz var, adamların çoğu ve ben birbirimizi tanıyoruz, bu yüzden kendi tarzımda başardım. Şimdi bir tatil ve voleybola bir mola için biraz boşluk bırakın ki iyi olsun.

Sezon boyunca, mezun olduğunuz okul Jihostroja’nın play-off’ları ikinci bitiren maçını izlediniz mi?
Tüm kurtarışları gördüm. Tutuklamadan pek bir şey çıkmadı, ardından ısınmayla olan etkileşim çok gelişti ve çocuklar hızlandı. Kimse onlardan yarı finale çıkmalarını beklemiyordu, bu yüzden ikincilik kulüp için gerçekten büyük bir telaş.

Ayrıca Çek Budjovice, Berlin’de olduğu gibi Şampiyonlar Ligi’ne yükselecek. Sizinle grup karargahında buluşmak güzel olurdu, değil mi?
Bunu duyar duymaz çocuklara söyledim. Jihostroj’la veya en azından Prag’dan Lions’la, bir Çek takımında oynamayı gerçekten çok isterim. Yıllar sonra tekrar Budjovice’ye taşınmak harika olurdu. Bunu düşünmek bile tüylerimi diken diken ediyor.

Güneyde bir nokta alın