INLD lideri, Ambala’da bir gasptan daha tutuklandı | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod
AMBALA: Polis bir Hint Ulusal liderini tutukladı Lok Dal (INLD) ve başka bir sanık, sivil hastaneye yatırılan bir doktordan zorla 10 lakh Rs talep ettikleri iddiasıyla, Ambala kütükleme.
Dr şikayeti üzerine Raghav Şarmakalp merkezinde bir kardiyolog, sivil hastane, Ambala Cantonment, INLD liderine karşı bir dava kaydedildi Onkar Singh ve Devender Her ikisi de Ambala’da ikamet eden Kumar Gupta, Cuma günü Ambala Cantonment Polis Karakolunda Hindistan Ceza Kanunu’nun (IPC) Bölüm 120-B (suç komplosu) ve 384 (gasp cezası) kapsamında.
doktor Raghav Devender Kumar’ın kalp krizi geçirmesi üzerine Rotary Hastanesi’nden sevk edildikten sonra 8 Şubat 2021’de Ambala Cantonment adlı sivil hastanenin kalp merkezine geldiğini iddia etti.
“Devender stabil hale getirildi ve yapılan anjiyo sonrası hastanın üçlü damar hastalığı olduğu belirlendi. 13 Şubat 2021’de damarına stent takıldı ve ertesi gün durumu stabil olarak taburcu edildi. Hasta Devender, 27 Şubat 2021’de tekrar şikayetçi oldu, Dr.
“Bu kez hastanın Lad Mid Segmentine stent yerleştirildi ve 4 Mart 2021’de durumu stabil olarak taburcu edildi. Özellikle Devender hastasına stent yerleştirme işlemi uluslararası tıbbi kılavuzlara göre gerçekleştirildi. Konsültasyon sonrası Devender, diğer Doktorlarla birlikte kendisine yanlış stentlerin takıldığını söyledi. Bu bağlamda Devender, CM sayacı da dahil olmak üzere çeşitli departmanlarda bize karşı şikayette bulundu” dedi.
Onlara karşı CM penceresi şikayetlerinin hala temyiz forumunda beklemede olduğunu söyledi.
“Üç gün önce, Onkar Devender ile komplo altındaki Singh, sosyal medyada bir haber gönderisi yayınladı ve bir videoyu viral hale getirdi. 10 lakh Rs talep ettikten sonra, ben ve ocak merkezi Ambala Cantonment’e iftira atıldı. Şimdi hem Onkar hem de Devender bana baskı yapıyor ve 10 lakh Rs talep ediyor.”
Öte yandan Onkar Singh, hakkındaki iddiaları yalanladı. Cumartesi günü yaptığı basın açıklamasında Onkar, hakkında üst düzey yetkililerle görüşeceği davanın asılsız olduğunu söyledi.
Onkar, “Yargı sürecine tamamen güveniyorum. Ambala’da asılsız davaları kaydetme eğilimi var ki bu kınanacak bir şey. Hakkımda iddialarda bulunan kişiyi bile tanımıyorum ve hastayı da tanımıyorum.” Sing.
Onkar, bu konuda dürüst memuru hakkında tarafsız bir soruşturma yapılmasını sağlamak için Ambala Polis Müfettişi Jashandeep Singh Randhawa’ya başvurdu.
Ambala Cantonment polis karakolu ev memuru (SHO) müfettişi Naresh Kumar “Dava kaydettik ve soruşturma başlattık. Şu ana kadar tutuklanan olmadı.”