İlk maçına çıkan Zíka: Filedeki topu ve taraftarlarımızın sevincini hâlâ hatırlıyorum

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Her taraftan topladığı harika su için tebrikler. En çok ikisi terledi. Akademiden eski arkadaşlarım Petr Bent ve Stanislav Roboud beni tebrik etti. Beni beklediklerini, lige çıktığımı ve orada gol atabildiğimi söylediler, seviniyor.

Boleslav'da Zka, VPN'in arkasından iyi bir vuruş yaptı. Kayıtlardan bile topun birkaç kez kaleye girdiğini gördüm. Şti'deki balonu ve taraftarlarımızın sevincini hatırlıyorum. Bu harika bir duyguydu. İlk lig golünü gerçekten unutamazsınız, diye ekliyor.

17 yıl

Bu, ligdeki ilk maçından hemen sonra gol atan Dinamo'lu Petar Zek'e ait.

İlk kez sahneye çıkan oyuncu, maçtan iki gün önce kadrodaki belirli bir yeri biliyordu, bu yüzden galaya zihinsel olarak hazırlanmak için bolca zamanı vardı. Otelde uyuduk, normal bir geceydi. Sınavdan önce saatlerce gergindim ama o kadar da kötü değildi. Zdenk Ondrek ve Marcel Ermek bana defalarca olayda birlikte olduğumuzu ve bir şeyi berbat ettiğimde kimsenin beni suçlamayacağını, bunu takdir edeceklerini söyleyenlerden çok yardımcı oldular.

O kötü kartlar nedeniyle Patrik Hellebrand'ın yokluğunda oyuna girdi. Ji Lerch ve Jim Kladrubski'den oluşan ekip, sonuna kadar oynadı ve tecrübesiz genci penaltı noktasına taşıdı. Senin için çok mutluyum. Umarım borcumu ödemişimdir ve bunu size göstermişimdir. Umarım yüzlerce kez kurtarmaya giderim ve sen de bir stdaj saat olarak. Vm, bunu ligde kanıtladım mm, hls.

Vuruşun ortasında Budjovice'nin yeteneği, çorba forması giyen deneyimli Marko Matjovski ile buluştu. Zka yeni doğduğunda ligde oynuyordu. Deneyim onda görülüyordu, bende ise büyük bir sakinlik vardı. Bir defasında kenarda bana faul yaptı, bu yüzden diğerleriyle tartıştı ama başka türlü iletişim kuramadık, diye yazıyor.

Dinamo'nun yeteneği nedeniyle takımının gol atması durumunda iyi vakit geçirebilirdi. Son duraktan sonra bile başarılı olamadı ve 1:3 kaybetti. Zka'nın rüya gibi başlangıcından sonra bile kafam bulutlarda. Bunu yapmak için hiçbir nedenim yok. Önümde uzun bir yol var ve bu senin için zor, diye anlıyor.

İlk tebrik edenlerden biri, neredeyse tüm kariyerim boyunca birlikte olduğum genç kuzenim Jan'dı. Beni tebrik etti, aksi takdirde hiçbir şey söylemedi. Aynı zamanda iyi bir yapıya sahip, bko tet liginde oynuyor. Yakında aynı karanlıkta tekrar buluşacağımızı biliyorum ve siz eşitsiniz, diye şarkı söylüyor.

Birlikte kardeşlere benzer bir ilişkileri var. Aralarında biraz rekabet vardır, birbirlerinden kaçmazlar. Aynı zamanda birbirlerine motivasyon kaynağı oluyorlar. İkisi de Sedlec'teki Budjovick'e gittiler, ardından Dinamo köpeğini Prag'a götürdüler.

Neredeyse tüm hayatımız boyunca birlikte oynuyoruz. Ben Sparta'dayken o, Slavia'dayken yolları ayrıldı. Hatırlayın, yaklaşık bir yıl sonra beni Budjovice'ye kadar takip etti.

Aileleri kardeştir ve her iki ailede de tek şey futboldur. Mme genç ama futbol oynayan kuzenler verdi. Toplamda altı oğlan var, yani Klabzub'un onbiri değiliz ama buna değer, gülüyoruz.

Budjovice yerlisi ve öğrencisinin kariyerinde iki kısa vadeli hedefi var ve büyük görevlere bağlanmak istemiyor. A karanlık ligindeki rolünü adım adım güçlendirmek istiyor. Geçerli olmak ve bir destek olarak. Tecrübe kazanmam lazım, anlıyorum. Hiti mücadelesinin yanı sıra her futbolcunun yedek kulübesinde oynaması gerekiyor. Bu yılın Budjovice'deki Gymnzia esk öğrencisi olarak lise mezuniyetine beş yıl kaldı. Spor ve çalışmanın birleşimi için çok uygundur. Annem bile kendimi bisiklete adamam ve tek bir bisiklete bağlı kalmamam konusunda ısrar ediyor. Bu konuya sorumlu bir şekilde yaklaşmaya çalışıyorum, diye bitirdi.