Haryana’nın Thanesar semtindeki soygunda doktor öldü, 5 kişi tutuklandı | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

KURUKSHETRA: Polis, Salı günü saat 21:30 sularında Thanesar Şehrinin 13. Sektöründeki evine baskın yaptıktan sonra bir kadın doktoru öldürdüğü iddia edilen dördü hırsız da dahil olmak üzere beş kişiyi tutukladı.
Ölen kişinin, evlerinde bir klinik işleten Dr. Vanita Arora olduğu belirlendi.
Polis Müfettişi (SP) Surender Singh Bhoria, ofisinde düzenlediği basın toplantısında, suça karışan tüm erkeklerin tutuklandığını ancak kimliklerini açıklamadığını söyledi.
SP, tutuklananlardan dördünün Kaithal bölgesinde ikamet ettiğini, bir zanlının ise Uttar Pradesh’in Aligarh bölgesinden olduğunu söyledi.
Polisin, zanlıların mallarından dört adet yerli yapım 315 kalibrelik tabanca ve bir adet yerli yapım tabanca bulduğunu söyledi.
SP, suç soruşturma örgütü (CIA) ekibinin Pehowa – Dhand yolunda bir ihbar sonrasında şüphelileri kovalarken, zanlının bir polis grubuna ateş açtığını söyledi. SP Surender Singh, “Polis misilleme yaptı ve bir şüpheli bacağından kurşunla yaralandı ve tedavi için hastaneye kaldırıldı” dedi.
Gözaltına alınan zanlıların, tutukluluk hallerinin devamı için çarşamba günü adliyeye sevk edileceğini ve soruşturmanın derinlemesine yürütüleceğini sözlerine ekledi.
SP, Vanita’nın kocası Dr. Atul Arora, Thanesar Şehri Polis Karakoluna yaptığı şikayette, konutun zemin katında bir hastane olduğunu belirtti.
“Ailem ve eşim Vanita Arora benimle yaşıyordu. Salı günü akşam 21.20 sıralarında annemlerin odasındayken Vanita’nın çığlıklarını duydum. Odadan çıktığımda iki genç kafama silah doğrulttu ve Atul, beni salona sürükledi. Silah zoruyla oturttular. Para ve ziynet istemeye başladılar, sonra 1 lakh verdim. Daha sonra eşimin sesini duymadım” dedi.
“Yaklaşık 15 dakika boyunca gençler beni dövüp para istediler. Tapınakta ve tapınaktaki bir almirahta saklanan takıları istediler. Bir şekilde annemlerin odasına koştum ve kapıyı içeriden kilitli açtım. . Şüpheli evimin telefonunun kablosunu kırdı. Arka kapıdan kaçarak yan okula atladım. Polisi arayan komşulara olayı anlattım” dedi.
Polisle birlikte evine girdiğinde eşini ölü ve ziynet eşyalarını kayıp bulduğunu söyledi. Annesinden de altın takılar aldıklarını söyledi.
Bu şikayete dayanarak, Thanesar Şehri Polis Karakolunda bir cinayet ve soygun vakası kaydedildi.