Haryana Sih Ajansı’nın Eğitim ve İdari Reform Konularına Odaklanacak İlk Bütçe Toplantısı | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

AMBALA: Geçici yönetim paneli Yönetim Komitesi Haryana Sih Gurdwara (HSGMC), eyaletteki tarihi Gurdwara’ların yönetimini devraldıktan sonra Cuma günü Kurukshetra’daki Gurdwara Patshahi Chhevin’de ilk bütçe toplantısını yaptı.
HSGMC genel sekreteri Gurvinder Singh Dhamija bu yılki bütçede Haryana Sih topluluğu arasında coşku uyandıracak eğitime odaklanılacağını söyledi.
Toplumun ve toplumun taleplerine ve zaman içinde gerekli olan değişikliklere ağırlık verileceğini, bütçenin coşkulu, enerjik ve devasa olacağını sözlerine ekledi. Bütçe teklifinin geçen yıla göre daha iyi olacağını söyledi.
“Prachar (dini vaaz), çevre, temizlik, mevcut altyapının yükseltilmesi, tarihi araştırma ve diğerlerinin yanı sıra eğitim, bütçenin ana odağında olmaya devam edecek. Haryana’daki hiçbir çalışmayan tüm Sih kurumlarına altın bir el sıkışma sunacağız. İyi ya da desteğe ihtiyacın var,” dedi Dhamija.
Halen Shiromani Gurdwara Parbandhak Komitesi (SGPC) tarafından yönetilen ve bu enstitüye yılda yaklaşık 8 crore tahsis eden Kurukshetra’daki Shahabad’daki Miri Piri Tıp Bilimleri ve Araştırma Enstitüsü hakkında bir bütçe olup olmayacağı sorulduğunda, bunun için bir bütçe olup olmayacağı soruldu. Dhamija, “Yarın yapılacak bütçe toplantısından sonra Miri Piri Enstitüsü ile ilgili açıklama yapacağız” dedi.
Daha önce Haryana eyaletine (SGPC tarafından) fazla öncelik verilmediğini, ancak bu yıl uygulamanın değişeceğini sözlerine ekledi.
Bütçe önceliklerini planlayan komite üyeleri sorulduğunda Dhamija, “Her zaman başkanın (HSGMC’den) onayı ile olur. Ayrıntılar yarın toplantıdan sonra paylaşılacak” dedi.