Haryana bakanının bayrak açmasını engellemeye çalışan kadının ailesi polise şikayette bulundu | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

KURUKSHETRA: Ulusal Kongre Partisi (NCP) liderinden iki gün sonra. Sonya Duhan, Haryana bakanını protesto ediyor Sandeep Singh Pehowa’daki Cumhuriyet Bayramı etkinliğinde Cumartesi günü Kurukshetra’da bakan, destekçileri ve DSP Pehowa hakkında şikayette bulundu.
Sonia’nın amcası Satbir Singh bir şikayette bulundu ve Polis Müfettişi (SP) Kurukshetra’ya başvurdu.
Satbir Singh, destekçisi bakan Sandeep Singh’e karşı suçlamalarda bulundu Tejinderpal SinghPehowa DSP ve Sonia’nın saldırıya uğradığını ve yaramazlık yaptığını belirtti.
Sonia medyaya şunları söyledi: “Ona (Sandeep), bir kadın antrenörü taciz ettiğine dair ciddi iddialarla karşı karşıya olduğu için ulusal bayrağı açmaya hakkı olmadığını söyledim. Bana cevap vermek yerine sürükledim ve dövdüm. İki özel kişi de bana saldırdı. DSP Pehowa huzurunda.”
Sonia ciddi iddialarda bulundu: “Polis memurları, suçlamalarla karşı karşıya kalan bakana karşı artık sesimi yükseltmeyeyim diye CM ofisinden akrabalarımı tehdit etmekle görevlendirildi. Canımı almaya teşvikten tutuklanmakla tehdit edildim. ulusal bayrağa hakaret eden bakan ve fitne suçlamasıyla cezalandırılmalıdır.”
Sonia, korkmadığını ve protestosuna bakan Sandeep Singh istifa edip demir parmaklıklar ardında olana kadar devam edeceğini söyledi. Sonia, “Khap panchayatlar beni ve ayrıca eyaletin her yerinden diğer insanları destekliyor. Khattar hükümetine inancım yok ve Haryana’nın kızı için adalet için savaşmaya devam edeceğiz” dedi.
Sonia medyaya, NCP öğrenci bölümünün ulusal başkanı ve parti sözcüsü olduğunu söyledi.
Sonia, “Haryana’daki kızların ve kadınların onurunu kurtarmak için toplumun tüm kesimlerinden bu mücadelede öne çıkmalarını rica ediyorum. Kadın komitesine başvuracağım ve bana kötü davrananlar hakkında yasal işlem başlatacağım” dedi.
Sonia’ya Sarv Jatiya Sarva Khap Mahapanchayat, Jan Sangharsh Manch Haryana ve Bhartiya Kisan Utthan Union’ın temsilcileri eşlik etti.
Kurukşetra SP Teslimi Singh Bhoria, bir şikayetin alındığını ve soruşturma için ASP’ye gönderildiğini doğruladı.