Gurugram’daki 31.000 Aile, Aile Kimliği Yoluyla Otomatik Kupon Kartları Aldı | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

GURUGRAM: Bir Gurgaon sakini olan Preeti, bir gün sormadan bir karne alacağını asla hayal etmemişti. “Kısa mesajla bir bağlantı aldım ve makbuz kartım hazırdı. Bir devlet dairesine gitmeden bunun yapıldığına inanamadım” dedi.
Sadece Preeti değil, 31.000’den fazla aile, son iki hafta içinde Gurgaon’daki Parivar Pehchan Patra (PPP) aracılığıyla otomatik karne aldı. Uygun ailelere, kayıtlı cep telefon numaralarında karnelerinin bir bağlantısı verildi – tek ihtiyaçları olan, bağlantıyı açıp bir kopyasının yazdırılmasıydı.
Gurgaon’da 5 binden fazla aile ve onların 18 lakh üyesi PPP için kayıtlı. Bu 5 lakh aileden 3,8 lakh aile MCG sınırları içinde ve 46.282 aile Manesar Belediye Şirketi (MCM) sınırlarında yaşıyor.
Pataudi’deki Baleba köyünün bir sakini olan Bharat Singh, “Karneyi bu kadar kolay ve zahmetsizce almanın daha iyi bir yolu yok. Karnelerimizi almak için sütundan direğe koşmak artık geçmişte kaldı,” dedi. otomatik sistem sayesinde artık kapımıza kadar gelen indirimli karneden faydalanabiliyoruz.”
Ek Komiser Yardımcısı Vishram Kumar Meena, karnelerin PPP ile bağlantılı olduğunu söyledi. “Plan kapsamında, PPP’ye kayıtlı uygun ailelere karneler otomatik olarak veriliyor.” Bu uygulama ile insanlar artık karnelerini başvuruda bulunmadan evde bırakabilecekler.
Yeni sistem kapsamında 31.405 aileye gelir durumlarına göre BPL ve APL karnesi verildi. Meena, “Bağlantıyı almayanlar en yakın genel hizmet merkezine başvurabilir. PPP’nizi ve kayıtlı cep telefonu numaranızı yanınızda bulundurmayı unutmayın, çünkü tek kullanımlık şifre (OTP) aynı şekilde gelecektir” dedi.
BJP liderliğindeki eyalet hükümeti, BPL ailelerinin gelir sınırını 1,20 lakh Rs’den 1,80 lakh Rs’ye yükseltti ve Haryana, ülkede bunu yapan ilk eyalet oldu.
Bu değişiklikle birlikte, 12 bin aile daha BPL programları için uygun hale geldi ve şimdi bu tür ailelerin sayısı eyalette yaklaşık 29 bin aileye yükseldi.