Gurugram’da Japon şirket yetkilisine ölüm tehdidi ve para talep ettiği için gözaltına alınan adam | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod
GURUGRAM: Polis Cumartesi günü yaptığı açıklamada, Gurugram’da bir Japon şirketinin İK çalışanını ölümle tehdit ettiği ve para talep ettiği iddiasıyla bir adam tutuklandı.
18 yaşındaki Pramod adlı zanlının aynı şirkette çalıştığını belirterek, bir suç internet dizisinden esinlenerek borçlarını ödemek için şantaj planı yaptığını da sözlerine ekledi.
UP’de Lucknow’da ikamet eden ve IMT, Manesar’da bir Japon şirketi olan Hayakawa Electronics’te İK görevlisi olarak çalışan Anurag Singh’in yaptığı şikayete göre, cep telefonuna arayan kişinin parası olduğunu söylediği bir arama aldı. ona ödeme yapmak için cinayet.
“Pazar günü saat 16.00 sıralarında Sektör 17A’da evdeyken bilinmeyen bir cep telefonu numarasından arandım. Arayan kişi kendisini İmran olarak tanıttı ve bana Hayakawa şirketinde yetkili olup olmadığımı sordu. Evet dediğimde iddia etti. Singh, polise yaptığı şikayette, şirketimin bir çalışanından beni öldürmek için 26 lakh Rs aldığını söyledi.
Sanık Singh’i tekrar aradı ve 12 lakh Rs talep etti. Ayrıca polis, kızını kaçırmakla tehdit ettiğini söyledi.
Daha sonra bir FIR kaydedildi ve arayanı yakalamak için bir ekip kuruldu, dediler.
Polis, Sektör 17 suç biriminin ekibinin nihayet zanlıyı Salı gecesi yakaladığını söyledi.
“Sorgulama sırasında zanlı, annesinin kanser hastası olduğunu ve ailesini 7 lakh Rs borçla bıraktığını söyledi. Krediyi geri ödemek için bir web dizisinden ilham alarak haraç planı yaptı” dediler.
ACP, “Şüphelinin erkek kardeşi de aynı şirkette çalışıyor ve erkek kardeşinin cep telefonundan İK görevlisinin numarasını aldı. Ayrıca bir kadın çalışanın dolabından cep telefonunu çaldı ve numarasıyla onu tehdit etti” diyor (suç). ) dedi Preet Pal Singh Sangwan.