Gurugram’da 50 Rs ödemeyi reddeden ve kendisinden 2.000 Rs çalan iki bisikletli çöpçü tutuklandı | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

GURUGRAM: Aralarında bir kadının da bulunduğu bisikletli iki kötü niyetli kişinin, kendilerine 50 Rs vermediği için bir adamı dövdüğü iddia edildi. Polis, olayın Cuma günü meydana geldiğini ve ikilinin Cumartesi günü tutuklandığını söyledi.
Bhawani Enclave’de ikamet eden Babulal, polise, iki arkadaşıyla birlikte CRPF binasının yanında oturduğunu ve zanlının yaklaştığını söyledi. “Önümüzde bir bisiklet durdu. Bisiklete binen bir adam ve bir kadın benden 50 lira istediler. Param olmadığını söyledim. Bir anda ikisi de birer taş alıp yola koyuldular. Başımdan ve bacağımdan çok sayıda yaralandım.Daha sonra içinde 2.000 Rs nakit bulunan cüzdanımı alıp kaçtılar.Arkadaşlarım beni tedavi gördüğüm Sektör 10’daki Devlet Hastanesine götürdüler.Her iki sanığı da tanımlayabilirim. Polis onları bana getirdiği için aldı” dedi.
Soruşturma görevlisinin müfettiş yardımcısı Ashok Kumar, “Bilgi aldıktan sonra ekiplerimiz olay yerine ulaştı. Kurban çok sayıda yaralandı. Soruşturma başlattık ve bölgenin CCTV görüntülerini taradık.”
379-B (hırsızlık yapmak amacıyla, aniden veya hızlı veya şiddetli bir şekilde bir kişiyi ele geçiren veya emniyete alan veya el koyan veya bir kişiyi alan kişi) ve 34 (genel kasıt) bölümleri uyarınca bir FIR, IPC, Sektör 9 polis karakolunda kayıtlıdır . SHO, ikilinin Sumit, 28 ve Anshu, 19 olarak tanımlandığını söyledi. Cumartesi günü tutuklandılar ve yerel bir mahkeme önüne çıkarıldılar ve Pazar günü hapse gönderildiler. Bir polis memuru, uyuşturucu bağımlısı olan Sumit’e uyuşturucu almak için paraya ihtiyaçları olduğu için cüzdana el koyduklarını söyledi.