Gurugram adamı siber dolandırıcılıktan 4 lakh Rs’den fazlasını kaybetti | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod
GURUGRAM: Polis, kendisine çevrimiçi yatırımlardan kazançlı bir geri dönüş sözü veren bir Sektör 40 sakinini 4 lakh Rs’den fazla dolandırdığı iddiasıyla bilinmeyen kişileri tutukladı.
şikayetinden bu anlaşılıyor Anshu Soedkurban, 11 Ekim’de WhatsApp’taki bir adamdan evden para kazanma fırsatı hakkında bir mesaj almıştı.
Adam, şirketini AFI India Trading Company Private limited olarak tanıttı, Telegram uygulamasını yüklemesini istedi ve adımları izlemesini istedi.
Bir web sitesine kaydolması istendi ve kendisine bir kullanıcı adı verildi. Daha sonra web sitesinde bir miktar para transfer etmesi istendi.
Sood, “Yatırımdan sonra giriş yaparak görebileceğim kar elde edeceğimi iddia ettiler. Bana başlangıçta bir miktar kar gösterdiler ve ben 4,61 lakh Rs yatırım yaptım. Bundan kısa bir süre sonra parayı çekmeme izin verilmedi” dedi. şikayeti üzerine.
Şikayetin ardından Pazartesi günü, Doğu Siber Suçlar Polis Karakolunda kimliği belirsiz kişilere karşı IPC’nin 419 (kimliğe bürünme hile) ve 420 (hile) bölümleri uyarınca FIR kaydı yapıldı.
SHO Bijender Singh, “Şikayete göre, bir FIR kaydedildi ve gerçekleri doğruluyoruz” dedi. PTI COR UN BM