Gurgaon trafik polisi kazazedelere yardımcı olmak için tıbbi eğitim alacak | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

GURGAON: DCP Anshu Singh Cuma günü yaptığı açıklamada, şehir trafik görevlilerinin kazalara ve diğer acil durumlara ilk tıbbi müdahale eden kişiler olmaları için eğitileceğini söyledi.
Çalıştay Cumartesi günü yapılacak ve Fortis Hastanesi doktorları, kardiyopulmoner resüsitasyon (CPR) ve diğer hayat kurtarıcı teknikler dahil olmak üzere kapsamlı Temel Yaşam Desteği (BSL) eğitimi verecek.
Dört tekerlekli araçlar ve yaklaşık 50 bisiklet dahil olmak üzere tüm acil durum araçları, gerektiğinde mağdurlara yardımcı olmak için temel tıbbi ekipman ve tesislerle donatılacak.
Eğitim, öncelikle polis memurlarına ne zaman CPR uygulayacakları ve ne zaman bundan kaçınacakları konusunda rehberlik etmeye odaklanacaktır. Amaç, hayati tehlike oluşturabilecek kazaların ilk dakikalarında hayat kurtarmak için tıbbi yardım sağlamaktır. Polis memurları, bir kaza ve diğer felaketler durumunda olay yerine ilk onlar geldikleri için tıbbi yardım konusunda eğitilirler.
Fortis Hastanesi yaptığı açıklamada, eğitimin Fortis Memorial Araştırma Enstitüsü Yoğun Bakım Tıbbı Departmanından Dr Munish Chauhan ve Dr Pooja Wadwa tarafından yürütüleceğini söyledi.
“Polis teşkilatında görev yapan kadın ve erkekler genellikle kalp durması, trafik kazası gibi pek çok acil durumda ilk müdahaleyi yapan kişilerdir. Bu polisler ‘Altın Saat’ konseptine uygun olarak herhangi bir olaya nasıl müdahale edebilmektedir. Bir Fortis hastane yetkilisi, canlandırma ve diğer manevralar açısından acil durum, etkilenen kişi için yaşam ve ölüm arasındaki fark anlamına gelebilir” dedi.
Sektör 50’de ikamet eden Sumar Kumar, kazaların hastaneye ulaşmasının genellikle birkaç dakika sürdüğünü, bazı durumlarda ise ölümcül olabileceğini söyledi.
Kumar, “Bu iyi bir girişim ve umarım insanlar zamanında yardım alır” dedi.