Gurgaon: Elektrik panolarının değiştirilmesi ne kadar sürer? 2 ay ve devam ediyor… | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

GURGAON: Elektrik panolarının değiştirilmesi için yıllarca verilen mücadeleden sonra Ardee ŞehriDakshin Haryana Bijli Vitran Nigam (DHBVN) Ocak ayında bölgenin enerji altyapısını iyileştirmeye başlamıştı. Ancak çalışmaların başlamasından yaklaşık iki ay sonra, bugüne kadar tek bir panelin bile değiştirilmemesi sakinleri endişelendiriyor.
Durumu daha da kötüleştirmek için, D-11’deki sökülmüş bir panelden canlı teller açıkta yatıyor ve özellikle yağmur sırasında taşıtlar için güvenlik tehlikesi oluşturuyor.
Koloninin elektrik altyapısı eskidir ve her yaz, güç talebi arttığında, bu paneller genellikle arızalanarak uzun süreli kesintilere neden olur. Ocak ayında, DHBVN kolonideki yaklaşık 45 panelin değiştirilmesini onayladı, ancak sakinler, işin önemli bir ilerleme kaydetmediğini iddia etti.
“DHBVN çalışanları mevcut paneli kaldırdı ve evin güç kablolarını geçici bağlantılarla ana şebekeye bağlayarak güç kaynağı için geçici düzenlemeler yaptı. Yeni panel iki gün içinde kurulacaktı. Ancak, bu derzler neredeyse iki aydır yollarda” dedi.
“Bu açık derzler, özellikle çocuklar ve yayalar olmak üzere bölge sakinleri ve taşıtlar için güvenlik riski oluşturuyor. DHBVN, yaşamı tehdit ettikleri için bu panellerin değiştirilmesini hızlandırmalıdır. RWA üyesi Chaitali Mandhotra, “Yağmur durumu daha da kötüleştirdi” dedi.
Bu arada DHBVN’nin denetim mühendisi PK Chauhan, Pazar günü gecikmenin bazı sakinlerin muhalefetinden kaynaklandığını söyledi. “Siteyi Cuma günü ziyaret ettim ve erişimlerini engelleyecek hiçbir şey yüklemediğimizi onlara açıklamaya çalıştım. Bunun yerine mevcut şantiyede eski panoları yenileriyle değiştiriyoruz” dedi.