Güney Bohemyalı okul çocukları kayak kurslarına ilgi duyuyor, okul alanlarını memnuniyetle karşılıyorlar

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Pazartesi günü, yaklaşık sekiz turluk ilk kurslar onlara içildi. Bu yıl da, çok sayıda kişinin geldiği önceki yıllarda olduğu gibi aynı olmasını bekliyoruz. Ancak konaklama kapasitesine güvenmek kolaydır, bu da kullanılabilirliği sınırlamaktadır. Lyaskho arela Zadov Ludk Sska, bu yaz için kayak kartı vermedik, bu yüzden çevredeki en ucuzlar arasındayız, diye açıklıyor.

Yine de haftalık kaç dersin sürdüğünü merak ediyorum. En çok pansiyon yutuyor, fiyatı da özellikle enerji maliyetleri nedeniyle artmaya devam ediyor. yüz bisiklet, bu nedenle, uzun süre kalmak yerine, bu maliyetleri en azından mümkün olduğunca sınırlamak için pistlere bir günlük erişimi seçin. Kayak kartı da dahil olmak üzere tüm parkurun maliyeti yedi bin kron civarında, ancak Alplere gidersem on bin krona kadar çıkabiliyor.

İkimiz kurslar için sık sık burada kalıyorduk ama artık her gün bisikletimi buraya sürdüğümü her zamankinden daha iyi biliyorum. Bana öyle geliyor ki AB'nin asıl çocukları uzak mesafelerden gelen çocuklardır. Ancak bu biraz kesindir, çünkü kampüsümüzde bu tür kurslar için konaklama kapasitesi azalmıştır, Prachaticka'daki Kubov Huti'deki Lyaskho kampüsünün yöneticisi Vladimr Vykydal'ı hatırlayın.

Luj ve kolektifi güçlendirin

Benzer bir seçeneği düşünüyorlardı; örneğin, Pazar günü Umava'daki Kvilda'ya gidecekleri Strakonicko'daki Zkladn kole Bavorov'da. Bitirirsek herkes için daha iyi olmaz mı diye merak ettik. Ancak çocukların geçimlerini sağlamak ve kolektifi güçlendirmek için gereksiz yere içki içtikleri bir noktaya geldik. Turun editörü Jana Sedlkov, geçmişte benzer kurslar düzenledik ama buna geri dönmek istemiyoruz, diye açıklıyor.

Ben Bavorov'da doğdum ve kurslar son derece kalabalık, ancak bu yıl yedinci sınıf öğrencileri üst sınıflardaki çocukların yerini doldurmak zorunda kaldı. Ancak bunun temel nedeni bu yıl daha az yedilimiz olması. Benzer olayların giderek yaygınlaştığını fark etsem de eterin bu durumda bir rol oynadığını düşünmüyorum. Örneğin bu yıl pansiyona kişi başı yaklaşık 1000 NOK fazladan ödeyeceğiz, diye devam ediyor editör.

Tebosk Zkladn kole Na Sadych'te tamamen dolu bir kursları var ve ilk yarıda elliden fazla çocuk Krkonoše Janské Lzn'ye seyahate başlamayacak. Geçen yıl yoğun talep üzerine okulda tek ders alınmasına yönelik istisna bile açtılar.

Her yıl dolu. Yeterli bir standarda ulaşmak için mümkün olan en ucuz konaklamaları sağlamaya çalışıyoruz. Ancak bu yıl sezonluk biletler biraz daha ucuzdu ancak pansiyon fiyatları geçen yılla aynı. Editör Jana Polkov, bu nedenle sağlığın gelir üzerinde herhangi bir etkisinin olmadığını garanti ediyor.

Eskobudjovice Spor Salonu bile spor hazırlıklarıyla bu lyovn'a dayanamaz. Bu yıl öğrenciler oradan Avusturya tarafındaki Hochficht'e veya Salzburg çevresindeki Alplere gidecekler.

Kovid yıllarından sonra da benzer bir olay yaşanıyor. Spor salonu editörü Antonn Sekyrka, bana göre bunun daha çok mali bir sorun olduğu açık, ancak bu nedenle çocukların kurslara gitmeyeceğine dair sinyaller vermiyorum diyor.

İşvereni de yazın

Ayrıca ebeveynlerin çocukları için lyask kursuna paraları yetmiyorsa, anahtar dotank programının tamamını kullanabileceklerini de belirtiyor. Örneğin Güney bölgesi, Pomhme'nin Güneyli çocuklara yönelik kruky programı aracılığıyla bir lyask kursu ve üç baskı kuronu sunuyor.

Önceki yıllarda önceki programı kullanan çok sayıda öğrencimiz vardı. Jihoechy'yi bu programda bırakmayacağız. Ancak Sekyrka, şu anda böyle bir günümüzün olmadığını ve bu da özellikle ailelerin hâlâ bu parayı karşılayabildiğini gösteriyor, diye düşünüyor.

Ayrıca işveren bu tür okul faaliyetleri için çocuğun ebeveynlerine çeşitli mali yardımlar şeklinde de katkıda bulunur.

O gün sayesinde artık başlıkları kullanmamıza bile gerek kalmıyor. Lesostavby Tebo da bizimle benzer faaliyetlere katkıda bulunabilir. Ancak Tebosk dergisi Polkov'un editörü, en önemlisi, çocuklarımızın pek çok ebeveyninin çalıştığı yerel bir gazete yazıyor.