Güney Bohemya adalarında tekne sezonu ortalamaydı, insanlar gezilerini kısa kesti

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Ekch’teki yaz poaları etkiledi. Lunica ve Otav’da çok su vardı. Sezon başında, özellikle mayıs ve haziran aylarındaki sahayla birlikte oldukça iyiydi. Ancak ağustos ayında soğuk ve yağışlı havaların gelmesiyle çoğumuz için bu durum bozuldu. Bir hafta boyunca Ingetour şirketi adına neredeyse tüm Vojtch p alıcılarını içtik.

Dov, yüzücü grubunun adının tekneye bindiğini ve sezonun sembolik olarak Krumlov Yüzme Maratonu ile sona erdiği Ocak ayına kadar devam ediyor. Ona göre bu yılki durum önceki covid yıllarından biraz farklıydı ama genel olarak onlarla karşılaştırılabilir düzeydeydi.

Pandemi su sezonunu pek etkilemedi, hatta bazı açılardan daha da iyiydi çünkü yürüyerek seyahate bile izin verilmiyordu. Ülkemizde covid mevsimi dağlık olmadı, ortalama değil, artıyor.

Çocukluk döneminin yanı sıra yazın önemli bir bölümünde bölgede büyük bir kuraklık yaşanmış, Vltava liderlerinin gezilebilir teknelerle hiçbir sorunu olmamıştı. Her şeye değer, Lipno bana saniyede altı bardak su tutmuyor, terlemeden içeri girebiliyorum. Böylece liderlerin Szava veya Lunica’dan uzaklaşmak için gemiyi taşlarla sürüklemesine gerek kalmadı. Ortalama deneyimli bir su adamı her zaman çukurdan geçerek yolunu bulur, diye açıklıyor Bay.

Yolculukları kısaltın millet

Samba denizcilik şirketinden David Spousta, bu yazı diğer şeylerin yanı sıra Lunica’ya da hizmet sunan standart bir sezon olarak değerlendiriyor. Ancak ona göre liderler bunu giderek azaltıyor.

eka yelkencilik için güzeldir ancak yelkencilik için pek kullanılmaz. Ancak bunun nedeni muhtemelen mevsimsel ve düzenli düşük su seviyesidir. Yağmur yağdığında insanlar sıklıkla kamp alanlarında ve bizden rezervasyon yaptırıyor. Üstelik her şey daha iyiye gidiyor ama hizmetleri aynı seviyede tutun, düşünün Plenty.

Ve bu sene ilk kez en çok ben yiyorum. Yılın ilk yarısına kadar gemilere talep olsa da yazın geri kalanı uzun bir süreydi. Nisan ortasından itibaren büyük bir kuraklık yaşandı, ardından ağustos ayında yağmur yağınca değişiklik olsun diye hava çok soğuktu. Sonra havalar ısındı ama su yine dere yatağından çekilmeye başladı. Bu yıl oldukça zor bir yıldı, hem de çok.

Bu yüzden Lunica’daki düşük su seviyeleri nedeniyle geçilmesi neredeyse imkansız olan barajlara aktif olarak güvendim. Su Turizmi Derneği ile birlikte su sporlarına engel olmayacak şartları yaratmaya çalışıyoruz.

İnsanların buraya geri dönmesini sağlayacak şekilde ekoloji ve su ile ilgilenmek istiyoruz. Barajların üzerindeki elemanların nasıl yapılması gerektiği konusunda karar verici kurumlarla konuşmaya çalışıyoruz. Kendisi, bunun votka yollarının mümkün olduğu kadar düzgün olmasını ve barajların güvenli olmasını sağlamakla ilgili olduğunu belirtti.

Değişken mevsim, Lunice gibi şimdilik yüksekte bulunan Otav nehrindeki işaretlerle işaretlendi. Liderlerin geminin yolunu değirmenlerle öğütmek veya köpürtmek zorunda kalması bir istisna değildi. Strakonice feribotunun sahibi Vydrsek Matje Sokol’a göre insanların mümkün olduğu kadar yemek yemeye çalıştıkları da biliniyor.

Yolculuklar kısaldı, liderler maksimum bir veya iki gün boyunca yelken açtılar ve bu nedenle Plzeň bölgesindeki Suice’den Psek’e kadar olan mesafenin tamamını kat edemediler. O zamanlar bu bize pek yardımcı olmadı ve çok fazla boş gemimiz olduğu için maçın ilk yarısı da şaşırtıcı derecede zayıftı. Sokol, pek çok insanın yurt dışına tatile gittiğini ve bunun bizi oldukça şaşırttığını yazıyor.

Ayrıca Otava ve Lunice’nin haritasını hazırlayın

Tüm posta kodlarını hatırlayın, böylece yapacağınız ilk şey kano yerine sallarda çok fazla zaman geçirmek olur. Örneğin Vltava’da durum birkaç yıldır aynı; sallar kanoların üzerinde yüzüyor.

Çok sayıda insan rahatlamak ve minimum stres için Vltava’ya geliyor, bu nedenle kendinizi güvende hissettiğiniz bir sal seçin. Kanoke’de, özellikle Ingetour’da biraz daha az trafik olduğunda, ek olarak terminali seçen ana tur parkurları veya sınıf liderleri.

Geleneksel teknelerden farklı olarak paddleboard’lar bu kadar bol olmasına rağmen üzerlerinde yer bulamamıştır. Genelde aptallar ama bizim için bu marjinal bir sorun. Güvenlik nedeniyle bile bunlara pek binmiyorsunuz, üstelik insanlar kendi paddleboard’larını da getiriyorlar, çoğu da Samba marka.

Beşinci yıldır Otava ve Lunica için su haritası hazırlamayı planlayan Jihoesk Turizm Merkezi’ni (JCCR), bu yıl Vltava için yayınladığı haritayı model alarak benim de uğrak yerim oldu.

İnsanlar pratik bilgiler öğreniyor. Orada size bir yer bulacaklar, ilk yardım için yerler, ama örneğin nehrin hangi tarafında çeşitli kamp alanları var. JCCR editörü Petr Soukup, bunları mümkün olan en kısa sürede web sitemizde sunmak istediğimizi duyurdu.