Genç kişi otel çalışanı gibi davranır, oda rezervasyonu için yardım teklif eder, hile yapar; düzenlenen | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod
GURUGRAM: Mathura’da 25 yaşındaki bir adam, internetten otel rezervasyonu yapma bahanesiyle bir kadını 15.000 Rs dolandırdığı iddiasıyla Perşembe günü tutuklandı.
Sektör 67’de ikamet eden şikayetçi, Lucknow’daki beş yıldızlı bir otelde beş oda ayırtması için sanık Mausam’a internet üzerinden önceden 15.000 Rupi ödedi. Polise göre, çevrimiçi haydutlar sahte bir otel web sitesi işletiyordu.
“Lucknow’a bir aile ve arkadaş gezisi için otel odası rezervasyonu yapmak istediğim için çevrimiçi olarak web sitesine rastladım. Web sitesinde listelenen numarayı aradım ve kendisini olarak tanıtan bir kişiyle konuştum. Manoj Sharma ve otelin bir çalışanı gibi davrandı” dedi.
“Rezervasyon onayı gelmeyince şüphelendim ve Şarma rezervasyonu onaylamak için 30.000 Rs’lik tam ödeme için beni taciz etmeye başladı. Otelin resmi e-posta kimliğini buldum ve geri aranmalarını talep eden bir yazı yazdım. Otel yetkilisi tarafından yapılan bir soruşturmanın ardından, otelin ilişki müdürü bana birisinin sahte bir web sitesi oluşturduğunu bildirdi” diye ekledi şikayetçi.
Cyber South karakolunda soruşturma memuru olan Ombir Singh, “Mathura’dan bir adamı tutukladık ve işin içinde başka kimlerin olduğunu bulmaya çalışıyoruz” dedi.
A KÖKNAR 419 (kişi tarafından aldatma) ve 420 (aldatma) bölümleri altında kayıtlıdır. Hindistan ceza kanunu (IPC).