Geçen yıl Gurgaon Belediyesi tarafından devralındı, ancak bu koloninin su sıkıntısı bitmiyor | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

GURGAON: Sakinleri Greenwood City, Sektör 45’te MCG geçen yıl koloniyi devraldığında umutluydu. Ancak Salı günü şirketin devralmasından bu yana devam eden su sıkıntısı sorununun düzelmediğini söylediler.
Kalıcı su kesintisinin ana nedeni, hidrofor istasyonundaki hasarlı bir savak vanası, 100 mm’ye genişletilmesi gereken 50 m çapında bir boru hattı ve GMDA’dan ekstra bir bağlantıdır. Buna ek olarak, MCG yakınlarda bir kuyu kurulmasına izin vermemiştir ve A, B ve C Bloklarında 600’den fazla ailenin günlük ihtiyaçlarını karşılamak için özel tankerlere güvenmekten başka çaresi kalmamıştır. Mahalle sakinleri, son altı aydır konuyu defalarca dile getirmelerine rağmen, mağduriyetlerini gidermek için hiçbir adım atılmadığından şikayet ettiler.
Ağustos 2021’de C Blok’a taşınan Kachan Khandelwal, kolonide son 15 gündür şiddetli bir su krizi yaşandığını söyledi. “Daha iyi bir yaşam umuduyla Delhi’den taşındım, ancak su gibi temel şeyler için her gün mücadele edeceğimizi hiç düşünmemiştim. Suyun makul kullanımına rağmen birçok zorlukla karşılaşıyoruz” dedi.
Sakinlerden biri, “Bu yıl, MCG’nin ilgisizliği sayesinde, isteyerek değil, zorla Holi oynayacağız” dedi.
Koloni, 28 Ağustos 2022’de MCG’ye transfer edildi. Şu anda A’dan H’ye Bloklarda 1.200’den fazla aileyi barındıran 1.015 arsa ile. Sakinler MCG Komiseri ile bile görüştüler, ancak işe yaramadı. “Sorun 2020’den beri var ve devralmadan önce bile GMDA’dan su kriziyle başa çıkmak için bize ek bir bağlantı vermesini istemiştik. Ancak koloni teslim edildikten sonra MCG’nin bağlantı için başvuracağını reddettiler. Bunun yerine Greenwood City, B ve C Block’tan RWA başkanı Vineeta Khosla, “Satın alma işleminden sonra işler bizim için daha da kötüye gitti, çünkü sorunumuzu çözmek için bir gecede çalıştık, ancak boşuna” dedi.
Bu arada MCG yönetici mühendisi Vishal Garg, ekibin çalıştığını ve sorunu bir an önce çözmeye çalıştığını iddia etti. “Kolonide zaten iki bağlantı var ve ilk incelemede basıncın düşük olduğunu gördük. Su akışındaki tıkanıklığın nedenini bulmak için GMDA’dan kapatmayı devralmamız gerekiyor. Gerekirse, ek yardım alacağız.” bağlantı” dedi üst düzey yetkili.