EV hızlandırıcı, hükümetin Manesar’daki ICAT’ında 15 startup ile işbirliği içinde açıldı | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

GURUGRAM: Otomotiv sektörü hızla elektrikli araçlara geçiş yaparken (EV) ekosistem, gelecek planlarını geliştirmek isteyen yeni oyuncular için yardım var.
Uluslararası Otomotiv Teknolojisi Merkezi (ben kedi) içinde aysar şimdi aynı zamanda Birlik ağır sanayi bakanı tarafından başlatılan bir kuluçka merkezi ve hızlandırıcıya da ev sahipliği yapacak. Mahendra Nath Pandey Cumartesi günü.
“Başbakan Narendra Modi, Hindistan’ı 2070 yılına kadar karbon nötr hale getirmek için küresel bir taahhütte bulundu ve elektrikli araçların benimsenmesi, bunu gerçeğe dönüştürmek için kritik öneme sahip. EV ekosistemini teşvik etmek için bakanlıklar tarafından çeşitli planlar başlatıldı. Bu kuluçka merkezi, gelişmekte olan girişimlerin yardım etmesine yardımcı olacak.” Pandey, bu programların faydalarını gerçekleştirmek ve Atmanirbhar Bharat’ın otomotiv endüstrisindeki vizyonuna ulaşmada rol oynamak” dedi.
Bir ICAT yetkilisi, hükümet destekli kuluçka merkezinin, teknik rehberlik sağlamanın yanı sıra operasyonlarını yönetmek için yatırım, mentorluk, endüstri etkileşimi, ofis ve atölye alanı açısından destekleyeceği bir dizi yarışma aracılığıyla girişimleri seçtiğini söyledi.
“Alana gelen çok sayıda startup var. Bu startup’lar gelişme aşamasında ve büyümek için rehberliğe ihtiyaçları var. Hükümetin startup’lara yardımcı olacak çeşitli programları var ama çoğu bunun farkında değil. Bu yüzden başlamaya karar verdik. ICAT Kıdemli Genel Müdürü ve Kuluçka Merkezi Başkanı Pamela Tikku, “Bu merkez startup’ları kontrol altında tutuyor.” dedi.
“Yarışmalar aracılığıyla yaklaşık 15 yeni girişim belirledik. Biri elektrikli iki tekerlekli prototipler üzerinde çalışan IIT-Delhi’den. Bir diğeri engelli insanlar için elektrikli tekerlekli sandalye geliştiren IIT-Madras’tan. Benzer şekilde birçoğu geliştirdi endüstri tahvilleri ve devlet yatırım programları kullanılarak büyütülebilen yenilikçi mühendislik konseptleri,” diye ekledi Tikku.
Elektrikli Araç Üreticileri Derneği’nin (SMEV) genel müdürü Sohinder Gill, TOI’ye şunları söyledi: “Girişim şirketlerine yardımcı olmak için bir kuluçka merkezi başlatan hükümete minnettarız. çok fazla potansiyel.”