Endonezya’ya gitmek istiyordu, Lipno’ya gidebilirdi. Skalk Budjovice’ye nasıl indi?

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Kladrubska’nın kız kardeşinin evinde mi kaldın?
Evet. Hafta boyunca bir fotoğraf çekimimiz vardı, ben de çocuğa nereye gideceğini sordum. Bana Kldovo’yu tavsiye ettiler (Jiho Kladrubsho) kız kardeş. Öğleden sonra almaya başladım ve saat 8’de aldım, çok harika. Ve ben memnunum.

Budjovice’deki ilk hafta senin için telaşlı ama bir o kadar da uykuluydu.
Evet derim. Burada çok mutluyum ve bunun uzun süre de böyle devam edeceğini biliyorum. Ailem arkamda büyüsün diye evden taşınıyorum. Kızıma da bisiklet buldum, dördüncü sınıftan başlaması lazım.

İki kızım var, eşimle birlikte, bütün kızlar evde. Kariyer verme kararınıza nasıl tepki verdiler?
Yurt dışına gitmeye karar verdik. Kızım evime gitmek istedi, sonuçta balık havuzunun yakınındayız, bu yüzden Lipno’dan biraz kesmem gerekecek. Merak etmeyin, böyle oldu. Budjovic’i yemeyi ve yemeyi sevdim. Kısacası ailenin uyum sağlaması gerekiyor. Benim için burada bir arada olmak bizim görevimiz. Vm ve aileler güneyde kutlanacak.

Güneyle herhangi bir bağınız var mı?
Hayır. Su almak için başka göllere gittik. Stok bisikletle bölgedeki atletik parkurlarda yarıştım. Ama onun dışında ben şehirde, Hlubok’ta ya da sen hayvanat bahçesinde değildim. Benim için her şey yeni.

Dinamo oyunu ilk buluşmasını yıllar önce bir takım oluşturma çalışması olarak yapmıştı. Beşinci yılda da benzer bir etkinliğin düzenlenmesine yardımcı olur musunuz?
Muhtemelen evet. Bu sene orada olamadığım için üzgünüm. Geçmişte Vyho Brod’dan arkadaşlarla iki kez teyzemle seyahat etmiştik. İngiltere’de oynadığımda yazın bir buçuk ay izinliydim, bu yüzden düzenli olarak dışarı çıktık. Çok eğlendim ve hava kararmaya başladı ve ailemi suya götüreceğim çünkü onlar benimle gitmediler. Bu yıl sizi z’ye götürebileceğiz.

Manelka yeni bir angam olasılığını sakince takdir etti. Panik mi yaptın?
Muhtemelen ben sakindim, o değil. Hapishaneden yürüyordum, koşuyordum, spor salonuna gidiyordum. Daha sonra Tetiligo’nun Pepy filminde Luke Jarolmo ile birlikte hazırlık yapabilmem bana yardımcı oldu. Bu sayede futbol kramponlarım da oldu. Temsilcilerle temasa geçtim ama hiçbir şey yolunda gitmedi. Rna’ydı. Ama pozitif kalmam ve çok çalışmam gerekiyordu.

Daha önce aracınızda buna benzer bir durum yaşadınız mı?
Evet. Hoş değildi ama menajerler bana transferin ağustos ayının sonunda en uzun sürdüğü konusunda güvence verdi. Budjovic’lerden haber aldıktan ve onlara vizyonları sunulduktan sonra hiçbir şey beklemek istemedim.

Ji Skalk, Brighton’dan transfer olduğu Millwall formasını giydi.

Oyunun neresindesin?
Endonezya’nın Jakarta kentine gittim. İki kere baktı, bitti ve oraya uçalım. Ancak her iki durumda da başarısız oldu. Ondra Kdela ile temas halindeydim, orada çok şey istiyorduk. Ama endişelenme.

Oldukça egzotik olurdu.
Evet, ailemiz için bir acıydı. Ondra (Kdela) da bizzat oradadır. Birisi muhtemelen buna yanaşmazdı ama ben buna açıktım.

Dynamo’nun vizyonunda ilginizi çeken ne oldu?
Antrenörler Tom Zpotonho ve Honza Podrouk’un dolusunu beğendim (spor yöneticisi). Nasıl futbol oynamak istiyorsun, gelecek için neler yapacaksın? O turlardan sonra tek bir puanım olmamasına hiç aldırış etmedim. Vichni olumlu kaldı.

Kartvizit

Ji Skalk (31 yaşında)

Pardubice yerlisi, lig kariyerine başladığı Sparta’da büyüdü. Daha sonra Slovakya’da Ruomberok’ta, ardından Slovakya, Brno ve Mlada Boleslav’da forma giydi. 2016 yılında İngiltere’ye giderek Brighton ve Millwall’da beş yıl çalıştı. Daha sonra Boleslav’a taşındı. Milli takımda 17 maça çıktı ve Euro 2016’da da forma giydi.

O turlardan sonra Dinamo çevresinde oluşan panik sizi oyalamadı mı?
oldu ve haberlere ve Dinamo’nun dışına çıkmadı. Aksine kulübün bu kadar sakin davranması hoşuma gitti. Kimse bir köpeğin bile kesilen yoldan ayrılmasına izin vermedi.

İlk maçı yirmi dakikada Bohemians’a karşı oynadınız ve takım 3:0 kazandı. Sizin için ideal miydi?
Harikaydı. Önemli olan ısınmış olması, onu tekmelememiz gerekiyor. Cumartesi günü Bank’te oynayacağız, ardından evimizde Jablonec olacak. Benim için idealdi. Oraya 2:0’lık skorla gittim, uzun süre oynadık, mükemmel bir başlangıç yaptık.

Hangi düelloyu kazanacaksın?
Uzun zamandır oynamadım. Geçen hafta model yarışının devresini bisikletle geçirdim ve zamana saygı duydum. Hazırlanmaya hazırlanıyordum ve kulüp aradı. Şu anda lig takımındayım ve durumumdaki farkı göremiyorum. Sebebi ise vücudumun kuru olmasıydı, hiçbir yere zarar vermedim. Tekrar forma girmem lazım.

İlk galibiyetten sonra bile Dinamo, beş turdan sonra sondan ikinci sırada yer alıyor. Karanlıkta nasıl görüyorsun?
Burada kaliteli oyunlar var. Hücum iyi, herkes ne oynaması gerektiğini biliyor. Arkadan sorumlu olmalısınız, ama en azından masamızın ortasında. Bir sürü adam tanıyordum, bana haber verin, sorun değil. Yirmili yaşlarımda değilim, herkes kim olduğumu biliyor, dolayısıyla daha gencim. Tutuklamalarda bana tanıdığım Kuba Hora ve Zdek Ondrek yardımcı oldu. Michal Hubnek benimle içiyordu, bu yüzden otelde birlikteyiz.

Benimle yirmi değil, on bir. Destek olmanız gerektiği düşüncesiyle mi şarkı söylediniz?
Evet sebeplerden biri de buydu. Kulüp, hem sahada hem de kulübede yardımcı olabilecek deneyimli bir oyuncu arıyordu. Yaşımdan dolayı onunla evlenmek çok kolay ama biraz baş belası.

2 yılı opsiyonlu 1 yıllık sözleşme imzaladınız. Sizin ve kulübün isteklerine göre mi?
Yani evet. Her iki tarafın da talepleri vardı ve anlaşmaya varabildik. Bunun işe yarayacağını ve seçeneğin en az beş yıl süreyle uygulanacağını biliyorum. Özellikle benim için kötü.