Dibrugarh, Öğretmen Yetkilendirme Eğitimine Ev Sahipliği Yaptı | Guwahati Haberleri

OrumA

Member

DIBRUGARH: Çarşamba günü burada Bölge Kütüphanesi’nin oditoryumunda bir öğretmen güçlendirme programı başlatıldı. Programın sağladığı Öğrenme Bağlantıları Vakfı Ashok Leyland ile işbirliği içinde.
Etkinliğe ilçe ve mahalle düzeyinde toplam 82 eğitim görevlisi, müdür ve okul müdürü katıldı. İki bloktan etkin bir şekilde öğretmen yetiştirecek program: Lahoval ve Joypur — tüm okullarda eğitim çıktılarını iyileştirmeyi amaçlar.
“Eğitim, çalışma hayatı becerileri eğitimi, müfredat dışı maruz kalma yoluyla öğrenci öğrenme çıktılarını iyileştirmek, eğitim gibi teknolojileri çalışmak ve öğrenciyi gelecekteki teknoloji yönlerine hazırlamak, zanaat laboratuvarlarında öğrenme yöntemlerini geliştirmek vb. için devlet okullarındaki etkili bir öğrenme ekosistemine dayanmaktadır. öğrencilerin ve öğretmenlerin güvenlerini artırmak ve ayrıca okullar ve toplumla eğitim ve refahın önemi konusunda farkındalık sağlayan aktif işbirliğini artırmak için “dedi. Srikant SahuLeerlinks Vakfı temsilcisi.