Dibrugarh: Dibrugarh’ta kağıt sızıntısı nedeniyle Aasu protestosu | Guwahati Haberleri

OrumA

Member

Dibrugarh: Tüm Assam Öğrenci Birliği’nin (Aasu) yüzlerce üyesi sokaklara döküldü Dibrugarh Cuma günü Lise Bitirme Sertifikası (HLSC) sınavından iki kağıdın sızdırılması ve iptal edilmesi hakkında.
Protestocular ayrıca Eyalet Eğitim Bakanı Ranoj Pegu ve Orta Öğretim Kurulu Başkanı Assam (Seba) Ramesh Chand Jain’in kuklalarını da yaktılar. Aasu üyeleri, toplu tezahüratlar arasında, Pegu’nun istifasını ve Jain’in kağıt sızıntısı fiyaskosundan kendilerini sorumlu tutarak görevinden alınmasını istedi.
Seba, ertelemeye yol açan bilimsel sayının sızdırılmasından günler sonra, 18 Mart’ta yapılması gereken 10. Sınıf Modern Hint Dili (Assamca) ödevini de Perşembe günü erteledi. Sınavın ertelenmesine karar, kağıt sızdırma olayında bir baş zanlının sorgu sırasında tutuklanması ve Assam kağıdını da sızdırdığını itiraf etmesi üzerine alındı.
Dibrugarh ilçe başkanı Bulbul Dutta, “Kağıt sızıntısı olayı ve eğitim bakanının istifası hakkında bir CBI soruşturması talep ediyoruz” dedi.