Desteklenen kolejler, gözden geçirilmiş seçim yönergeleri yayınlanana kadar işe alımları beklemeye alma | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod
GURUGRAM: Öğretmenlerin ve diğer akademik personelin atanması için gereken asgari niteliklerin gözden geçirilmesinden yaklaşık bir ay sonra, yüksek öğretim departmanı tüm devlet destekli kolejlere işe alımları askıya alma talimatı verdi. Yükseköğretim kurumu genelgesinde yeni bir seçim kriteri getirileceğini belirtmiş olup, şu anda değerlendirilmektedir.
“Kolejlerde müdür ve profesör olarak işe alınmak için gereken asgari nitelikler revize edildi. Departman, bu gözden geçirilmiş yeterlilik gerekliliklerine dayalı olarak adil ve şeffaf seçim kriterlerini değerlendirmektedir. Bu nedenle, kolejlerden bu konuda bir sonraki duyuruya kadar yeni işe almalarını istedik” dedi.
Geçen ay, yükseköğretim departmanı, çeşitli akademik pozisyonlar için gerekli olan asgari niteliklerin gözden geçirildiğini duyuran bir genelge yayınlamıştı.
“Zorunlu doktora şartı, insanları eski sertifikalar almak için haksız yollara başvurmaya yönlendirecektir. Haryana Üniversiteler ve Kolejler Öğretmenler Federasyonu (HFUCTO) başkanı Vikas Siwach, “Ayrıca, 65 yaş üstü öğretmenlerin yeniden istihdam edilmesi, artan işsizlikle mücadele eden gençler üzerinde orantısız bir etkiye sahip olacak” dedi.