Delhi merkezli YouTuber Namra Qadir, bir iş adamını bir tecavüz davasına karıştırmakla tehdit ettiği ve 80 lakh Rs’yi gasp ettiği için tutuklandı | H

KimeroS

Global Mod
Global Mod
GURUGRAM: Delhi merkezli YouTuber Namra Qadir, polis Salı günü yaptığı açıklamada, bal yakaladıktan sonra özel bir işletme sahibinden zorla 80 lakh Rs’den fazlasını aldığı ve onu bir tecavüz davasına karıştırmakla tehdit ettiği iddiasıyla tutuklandı.
Yetkililer, Pazartesi günü ulusal başkentte tutuklandığını ve nöbetçi yargıç huzuruna çıkarıldıktan sonra dört gün tutukluluğa gönderildiğini söylediler.
Polis, Qadir’in kocası ve Manish takma adı Virat Beniwal’ın firarda olduğunu ve onu tutuklamak için baskınlar yapıldığını da sözlerine ekledi.
22 yaşındaki Qadir’in video paylaşım platformunda 617 binden fazla abonesi bulunuyor.
Gurugram polisi, Badshahpur’da ikamet eden 21 yaşındaki Dinesh Yadav’ın Ağustos ayında şikayette bulunduğunu ancak çiftin şartlı kefalet için mahkemeye gittiğini söyledi.
Ancak geçici kefaletleri iptal edildikten sonra 26 Kasım’da Sector-50 polis karakolunda aleyhlerine bir FIR kaydı yapıldı, onlar Qadir ve Beniwal’ın Delhi’deki Shalimar Bagh’ın sakinleri olduğunu söylediler ve eklediler.
“Kadir suçu itiraf etti ve iddiaya göre baskı altında kurbandan aldığı para ve diğer eşyaları geri almak için onu mahkeme öncesi gözaltına aldık. Kocası ve Manish takma adı Virat Beniwal kısa süre içinde tutuklanacak.” Sektör-50 İstasyon Memuru Müfettiş Rajesh Kumar.
Bir reklam ajansı işleten Dinesh Yadav şikayetinde, bir süre önce Qadir ile iletişime geçtiğini ve Beniwal’ın onunla birlikte olduğunu söyledi. Qadir’in kendi kanalında işini tanıttığı için 2 lakh Rs talep ettiğini ve tutarı ödediğini iddia etti.
Kadir birkaç gün sonra kendisine olan sempatisini dile getirdi ve onunla evlenmek istediğini söyledi. Şikayete göre yakın arkadaş oldular.
“Ağustosta Qadir ve Manish ile bir kulübe parti yapmaya gittik. Gece geç saatlerde orada bir oda ayırttık. Ertesi sabah uyandığımda Qadir benden banka kartlarımı ve (akıllı) saatimi vermemi istedi. Beni bir tecavüz davasına dahil etmekle tehdit etti” dedi.
“Bundan sonra benden 80 bin Rs’den fazla şantaj ve hediyelik eşyalar aldıklarını” iddia etti. Kurban şikayetinde, “Daha sonra beni polise götüren babama her şeyi anlattım” dedi.