Delhi-Jaipur otoyolunda otobüse ilk çarpan kamyon şoförü ihmal nedeniyle ölüm cezası aldı | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod
GURUGRAM: Bir otobüs şoförü, Delhi-Jaipur karayolu üzerinde bindiği otobüsün bir kamyonla çarpışması sonucu yanarak öldü. Otobüse ilk çarpan kamyonun sürücüsü, diğer IPC suçlamalarının yanı sıra ihmalkar adam öldürme ve dikkatsizce araç kullanmakla suçlandı.
Otobüs, çalışanlarını Gurugram kasabasından Bilaspur yakınlarındaki bir köydeki ofisine taşımak için özel bir şirket tarafından işletildi. Kazada iki kamyonun sürücüsü ve otobüste bulunan biri temizlikçi, diğeri iki şirket çalışanı olmak üzere üç kişi yaralandı.
Polis, kazanın ardından Pataudi ve Manesar istasyonlarından itfaiye araçlarının kaza mahalline gelerek alevleri söndürdüğünü söyledi. İki kamyon şoförü ve otobüste bulunan dört kişi Bilaspur’daki bir hastaneye götürüldü ve burada doktorlar Kumar’ın öldüğünü belirledi. Diğerleri kurumda tedavi görüyor.
Temizleyici, Rinku (20), TOI’ye diğerlerini otobüsten kurtarmayı başardığını ancak amcasını kurtaramadığını söyledi. Rajesh.
“Pathreri’de özel bir şirket için çalışıyoruz. Cuma sabahı, şirketin 25’ten fazla çalışanı Gurugram’dan otobüse bindi. Onları ofise bıraktık ve sabah 6 civarında şehre dönüş yolundayken hızlı hareket eden bir kamyon Rathiwa’nın U dönüşü civarında otobüsümüze arkadan çarptı Amcamın, Gurugram’a giden başka bir kamyona çarpan otobüsün kontrolü yoktu. İki şirket çalışanının hayatını kurtarmaya yardım ettim ve gaz sızıntısından alev aldığı için otobüsten atladım. dedi Rinku.
Bilaspur istasyonundan SHO, “Kazayı öğrenir öğrenmez ekiplerimiz de olay yerindeydi. Rinku bize tüm olayı anlattı. Ancak kaza mahallinin yakınındaki CCTV kameralarını kontrol ediyoruz” dedi.
Rinku’nun otobüse çarpan kamyonun sürücüsüne yaptığı şikayet üzerine bir FIR kaydı yapıldı.