Daha iyi bowling oynayabilirdik: Rohit | Guwahati Haberleri

OrumA

Member

Guwahati: Hintli kaptan Rohit Sharma’nın Mohd Shami’nin Salı günü rakip kaptan Dasun Shanaka’ya yaptığı Mankading itirazını geri çekme yönündeki iyi niyet jesti, ona birçok kalp ve övgü kazandı. Takım yönetiminin solak Ishan Kishan yerine açıcı Shubman Gill oynama kararı da iyi sonuç verdi, çünkü Pencaplı çocuk Barsapara Kriket Stadyumu’ndaki bir günlük açılış maçında yarım asırlık akıcı bir gol attı.
Ancak, Hindistan’ın bu yıl Hindistan’da yapılacak ODI Dünya Kupası öncesinde dikkate alması gereken bazı alanlar var. Ve 67 turluk kapsamlı bir zafer, bunu halının altında bırakmamalı.
Barsapara’nın düz güvertesine rağmen, bu alanlardan biri, ziyaretçiler birinci sırada başarısız olduktan sonra bile Sri Lanka’nın 300 koşu işaretini kırmasıydı. Ve Rohit bunu maç sonrası sunumunda itiraf etti.
“Sopayla çok iyi başladık. Tüm vurucular için büyük bir çabaydı. Platform, tüm vurucuların oynaması için ücretsiz olacak şekilde ayarlandı. Biraz daha iyi bowling oynayabilirdik. Bu konuda fazla eleştirel olmak istemiyorum. Çiy o kadar fazla değildi, ama yine de bowling oynamak zordu. İvme kazanmamıza yardımcı olan topla önde küçük kapılarımız var” dedi.
“Grup olarak bakmamız gereken birkaç nokta var. Bu bir takım sporudur. Mesele bir veya iki kişi değil. Herkesin bir araya gelip işi yapması gerekiyor” diye ekledi Rohit.
Gill, oyun sonrası basın toplantısında ‘ağır’ çiyi suçladı. “Bowlingin bir sorun olduğunu düşünmüyorum, oldukça iyi bowling oynadık. Onları o küçük kapıda sekiz ile yakaladık ve çiy de vardı, ”dedi açıcı.
“Bu kadar çiy ile ıslak topu kontrol etmek kolay değil. Bazen çarklar oyun dışı kalabilir ama burada böyle olmadı. Hem Yuzi (Yuzvendra Chahal) bhai hem de Axar (Patel) bhai çok iyi bowling oynuyor. Oynaması da zorlayıcı, bazen top sahadan kayıyor ve ıslak olduğu için topu yakalamak zor oluyor. Elinizde tereyağı ile oynamak gibi bir şey,” Gill şartları açıkladı. Hindistan 105 oynadı nokta Topları Salı günü topladılar ve 400 turun 27 tur gerisinde kaldılar ki bu, aldıkları başlangıçta oldukça mümkün görünüyordu. Sri Lanka’ya karşı ucuz olduğu ortaya çıktı, ancak Avustralya ve İngiltere gibi takımların sahip olduğu türden vuruş düzeni ve yaklaşım, Hindistan koşullarında düz bir güvertede yüksek skorlu maçlar, Ekim-Kasım aylarında ODI Dünya Kupası’nda başlayabilir. . . Baloncuk sayısını azaltmak için elinden gelenin en iyisini yapan genç oyuncu şunları söyledi: “Gelişebileceğimiz alanları ve yönleri sürekli kontrol ediyoruz. Bunun üzerinde çalışıyoruz. Hiçbir vurucu nokta toplarını sevmez. Ancak bazen oyun durumunu görmeniz gerekir. Oyun durumu çok fazla yüksek skorlu atış yapmanızı gerektirmiyorsa (örneğin ne zaman) iki kale düştüğünde, o zaman bir topa vuran oyuncu olarak nokta topları oynadığıma güvenmelisiniz, ancak daha sonra koşuları gizleyebilirim. Ama evet, bu sürekli geliştirmeye çalıştığımız bir alan.”
Kaptan ve takım yönetiminden tam destek almaktan mutlu olan Gill, şunları söyledi: “Kaptanınızın sizi desteklemesi güzel bir duygu. Bir günlük günlerde yaptığım doğal oyunumu oynamaya çalışacağım antrenman seanslarında yaptığımız konuşma buydu. Ancak, üç haneli bir skora ulaşma fırsatını kaçırdığında da hayal kırıklığına uğradı. “70’e geldiğimde kesinlikle çok hayal kırıklığına uğradım. Başlamak için tüm zor işleri yaptım. 20. turda çıktım, vuracak yaklaşık 30 fazlam vardı’, diye bitirdi genç vurucu.