Çöpler 3 aydır toplanmadı, Gurgaon halkı işçilerin gelmediğini söylüyor | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

GURGAON: Son üç ayda yol kenarlarına ve boş arazilere yığılmış toplanmayan çöpler, potansiyel sağlık riskleri konusunda endişeleri artırdı. Ardee Şehri sakinleri. Mahalle sakinleri, çöplükten yayılan pis kokuya alıştıklarını ancak bu yerlerde üreyen sinek ve sivrisineklerin büyük bir baş ağrısı haline geldiğini söylüyor. sahip oldukları sivil personel atıkların bölgeden toplanmasındaki usulsüzlükler.
Sakinlere göre, 204 hektara yayılmış kolonide 24 temizlik işçisi çalışıyor. Her gün sadece 15-16 tanesi işe geliyor. Ardee Şehrinin bir sakini olan Esha Sharma, toplanmayan çöplerin bölgedeki haşere ve böcek sorununu şiddetlendirdiğini söyledi. “Birincisi, personel yolları düzgün temizlemiyor ve işlerini yapmalarını istediğimizde sadece yolları süpürüp çöpleri kaldırımlara bırakıyorlar. Çöpler yan yana yığılıp günlerce toplanmazsa yolların temizlenmesinin ne faydası var? Bahçecilik atıkları ve plastik de dahil olmak üzere atıklar, sonunda araçlar hızla geçerken yollara sıçrar.”
Çöplük gibi görünmeye başlayan boş arazilere de çöpler gelişigüzel dökülüyor. Sivil toplum geçen Haziran ayında koloninin kontrolünü ele geçirdi. “Devralmadan bu yana, bölge sakinlerinin sosyal yardım kuruluşu (RWA) buradaki iyileştirme çalışmalarını düzenli olarak izliyor. Son 3 ayda hızla yokuş aşağı gitti. Belediye yetkilileri, çöpleri temizlemek için uygun ekipmana sahip olmadıklarını söylüyor. Görünüşe göre kimse sorumlu değil. Belediye yönetimi, çalışanlarının belediyeden bir memnuniyet mektubu almasını zorunlu kılan bir sistem getirmelidir. RWA her ayın sonunda. Ancak o zaman zeminde bir miktar iyileşme umabiliriz.”
Ardee Şehri RWA başkanı Praveen Yadav TOI’ye söyledi. Kıdemli temizlik müfettişi Sudhir Kumar, konunun kendilerine bildirildiğini söyledi. “Yakın zamanda bu bölgenin sorumluluğunu üstlendim. Bunu zaten gözetmenle tartıştım ve ayrıntılara baktım. Eksiklikler tespit edilirse giderilecektir” dedi.