CM Neiphiu Rio, Nagaland’da Afet Yönetim Bilgi Sistemini Başlattı | Guwahati Haberleri

OrumA

Member
DIMAPUR: Nagaland Baş Bakanı Neiphiu Rio, Nagaland Devlet Afet Yönetim Bilgi Sistemini başlattı (NSDMIS) ve merkezi olmayan fayda sistemi (DRPS) başbakanın Kohima’daki konut kompleksinde.
Salı günü yapılan resmi açıklamaya göre, Nagaland Eyaleti Afet Yönetim Kurumu (NSDMA), aşırı hava olaylarından etkilenen topluluklara/ailelere zamanında yardım ödeme yükümlülüğünü yerine getirmek için merkezi olmayan bir acil durum ödeme sisteminin geliştirilmesine doğru ilerliyor.
DRPS, vatandaşlara acil servislere kolay erişim sağlamak ve etkilenen topluluk için anında ve zamanında bir yardım ödeme sistemini yaygınlaştırmak için geliştirildi.
Gemide Blok Zinciri teknolojisi Geleneksel yardım ödeme sistemlerini geliştirmenin veya değiştirmenin güçlü bir yolu olarak NSDMA, bu platform aracılığıyla eyaletin uzak bölgelerine anında yardım ödemeleri yapıyor. NSDMIS ve DRPS, NSDMA tarafından oluşturulan BlockChain teknolojisi tarafından desteklenen sorunsuz bir acil durum ödeme yazılımı platformudur.