Cm: Assam’daki Müslüman gençler çok mutlu | Guwahati Haberleri

OrumA

Member

GUWAHATI: Eleştirilerini telafi edin, Assam CM Himanta Biswa Sarma devletin Müslüman gençliği hiç bu kadar mutlu ve güvende olmamıştı.
“Assam’daki Müslüman gençler bugün çok mutlu. Eyalette nereye gidersem gideyim, benimle konuştuklarında onları çok mutlu buluyorum. Assam’da Hindular ve Müslümanlar mutlu bir hayat sürüyor. Son iki yıldır üzgün birini görmedim” dedi. Sarma cumartesi dedi
CM, İslamcı siyasi liderlerin bir bölümünden, devlet tarafından yönetilen medreseleri düzenli devlet okullarına dönüştürmek için art arda yaptığı hamleler, yüzlerce gecekonduluyu hükümetten ve orman arazilerinden tahliye etmesi ve çocuk evliliklerine yönelik devam eden baskıları nedeniyle sert eleştiriler aldı.
İslami siyasi liderler bölümü, Sarma’nın bu eylemlerinin devletin azınlık topluluğuna yönelik olduğunu söylüyor.
“Bunu söyleyen Müslüman MLA’lar Assam’da kalmıyor. Benimle yürüdüklerinde insanlardaki mutluluğu görebiliyorlar” dedi Sarma.
“Gittiğim her yerde, Müslüman gençler bana artık kendilerini çok güvende hissettiklerini söylüyor. Kongre döneminde olduğunu söylüyorlar. isyan Kokrajhar ve Udalguri’de. Bugün barış içinde yaşıyorlar” diye ekledi Sarma.
“Müslüman gençler iş buluyor, okullara, kolejlere gidiyor, ev alıyor ve faydalanıyor. Orunodoi (DBT aracılığıyla eyaletin en büyük nakit yardım programı),’ dedi.
Geçen yıl bir meclis münazarasında konuşan Sarma, Müslüman cemaatin üyeleri muhalefetin, MLA’ların liderleri olduklarından ve kabilenin haklarını savunmak için aynı fırsat ve güce sahip olduklarından, devletteki Müslümanların artık daha sorumlu roller oynayabileceklerini söyledi. azınlık toplulukları.
Sarma, Meclis’te “güç sorumlulukla gelir” demiş ve azınlıkları korumanın eyalet nüfusunun yüzde 35’ini oluşturan Müslümanların görevi olduğunu söylemişti.