Çiftlik, brigdnk'i kuran por tarafından yok edildi. Sahibiyle anlaşmazlıkları vardı

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Bu yıl, Lipno'daki Slunen biyolojik çiftliğine yedi itfaiye birimi ve on iki tanker müdahale etti. Bütün gece alevlerle mücadele ettiler. Olayla ilgili yapılan incelemede, çalışanlardan birinin ahırı ateşe verdiği belirlendi.

Çiftçi Pavel tpnek kışlık mahsul, teknoloji ve ekipman istedi. Hayalinden vazgeçmedi ve zamana rağmen çiftliğini yeniden inşa etmeye çalıştı. Emekli maaşı bulmasına, arkadaşlarına ve diğer destekçilere yardım etmesine yardımcı olun.

Yaklaşık iki teyze içtik, yani. Kış boyunca onu sıcak tutabilmek için üremeyi azaltmak ve geri kalanlara geçici bir barınak inşa etmek zorunda kaldık. Tpnek, alevlerin tarım makinelerini, fotovoltaikleri ve kışa hazır iki makineyi tahrip ettiğini açıkladı.

Lipno'nun artık kullanılmayan bir köyünde harap bir bina satın aldığı 1995 yılından bu yana Slunen çiftliğini inşa ediyor. Burada birkaç ahırı olan bir aile evini sattı. Daha sonra arazi sahibi olarak kayıt yaptırdı ve ek mülk satın almaya başladı. Yıllar boyunca toplam altı bina satın aldı ve onardı. Küçük avcı-toplayıcı, köyü yatakhane, mezbaha, sağımhane, teknik arazi ve keçi, koyun ve keçiler için barakalar içeren bir çiftlik kompleksine dönüştürdü.

Ben Ostravalıyım ama dünyanın her yerine seyahat ettim ve fotoğrafçı olarak çalıştım. Bir keresinde Lipno'da dolaşırken hava çok güzeldi ve birkaç fotoğraf çekebileceğimi düşündüm. O yolculuk hayatımı değiştirdi. Hemen aşık oldum ve buraya yerleşmeye karar verdim, diye hatırladı.

Eczaneye olan ilgisi hobi olarak başladı. Ancak hızla ekolojik bir çiftliğe dönüştü ve Çek Cumhuriyeti, Almanya, Avusturya ve Güney Afrika Cumhuriyeti'nden iki gezi Slunéna'ya gitti.

Önce suyu kapattı, sonra ahırı su bastı

Pastoral hava, brigdenko sorununun görünümünü değiştirdi. Zorbayla anlaşamıyordu ve bu yüzden çiftlikle uğraşmaya başladı. Oldukça masum bir şekilde halka su verilmesiyle başladı ve ahırlardan birinin ikiye bölünmesiyle sonuçlandı.

Onunla ilgili sorunlar vardı. Benden nefret ediyordu ve çiftlikte biraz sigara içiyordu. Bilmiyordum ama onun radikal bir ırkçı olduğu ortaya çıktı, hatta bir elinde SS sembolü dövmesi vardı, dedi tpnek.

Ona göre Brigdnk'in öfkesi, Smtpnek'in her zaman Çek-İsrail ilişkilerinin güçlü bir destekçisi olması ve ayrıca binaya İsrailli bir sanatçının enstalasyonunu yerleştirmesi gerçeğiyle daha da kötüleşmiş olabilir. Çiftliğe Yahudi kökenli insanlar giderdi.

Kendisi şu anda gözaltında ve henüz ilk adımı atmış değil. Çiftlik, arama yaparken bunun haydutun gerçekleştirdiği ilk olay olmadığını öğrendi. Saat ikide komşusunun evini su basmak zorunda kaldı ve mahkeme tarafından da cezalandırıldı.

Olayın ardından Tpnko, hasarlı çiftliği satın almak için birçok teklif aldı. Bütün çantaları süpürdü ve onarım çalışmalarına başladı. Gidebilirim, hayatım boyunca göçebe olarak yaşadım ve bu benim için sorun değil. Ama bunu çocuklarıma yapamam” dedi.

Hemen işe koyuldu. Şimdi bu yollardan birini onardım ve gerisini halletmeye hazırım. Sorun, misafirler için çok pahalı olan yiyeceklerin yakalanmasıydı. Arkadaşları bu konuda çiftliğe yardım etti.

Şu anda Donia'da bir çiftliğim ve kampım var, burada çiftçilerden 1,5 milyon kron toplamaya çalışıyorum. Hasarlı mülkün onarılması veya gerekli ekipmanın satın alınması için firmaya para gönderilecek.