BJP hükümeti, NE büyüme engelleri için ‘kırmızı kart’ gösterdi: Başbakan Modi | Hindistan haberleri

OrumA

Member
GUWAHATI: Final gününde FIFA Dünya Kupası Katar’da Başbakan Narendra Modi, üç kuzeydoğu eyaletindeki parlamento seçimleri öncesinde “futbol bağlamında” konuşmayı seçti ve oyunda olduğu gibi, BJP hükümeti son sekiz yılda bölgenin kalkınmasının önündeki tüm engellere “kırmızı kart” gösterdi.
bir toplantıda konuşmak, PM Modu “Shillong’dan şunu söyleyebilirim ki bugün gözlerimiz Katar’da oynanan maçta ve sahadaki yabancı takımlarda olabilir ama ben ülkemin genç gücüne güveniyorum. Bu nedenle günün geldiğini güvenle söyleyebilirim.” Hindistan’da böyle bir festivali kutlayacağımız ve üç rengi tezahürat edeceğimiz zaman uzak değil.”
“Bugün Dünya Kupası finali oynanırken ben burada futbolseverlerin arasında bir tesadüf eseri futbol sahasındayım. O tarafta bir futbol müsabakası var ve biz bu futbolda gelişme mücadelesi veriyoruz. ” tarla. Maç Katar’da oynanacak ama heyecan burada da az değil.”
“Arkadaşlar, eğer ben sahadaysam ve futbol ateşi her yerdeyse, neden futbol bağlamında konuşmuyorsunuz, futbolu örnek olarak anlatmıyorsunuz. Oyunun ruhuna aykırı bir şekilde kırmızı kart gördü ve oyundan atıldı. kuzeydoğu. Modi, “Yolsuzluğu, ayrımcılığı, kayırmacılığı, şiddeti, projelere bağımlılığı ve oy bankası siyasetini dışlamak için samimi çaba gösteriyoruz” dedi.
Muhalefeti, hükümetlerinin uzun süredir görevde olduğunu, ancak Kuzey Doğu için bölücü bir zihniyete sahip olduğunu ve şimdi “DEVINE (Kuzey Doğu Bölgesi için Kalkınma Girişimi), topluluklar veya farklı bölgeler için niyet bulduk” diyerek eleştirdi. , her türlü bölünmeyi kaldırıyoruz.”
“Bugün Kuzeydoğu’da ihtilafların sınırlarını değil, kalkınma koridorlarını inşa ediyoruz. Son sekiz yılda birçok kuruluş şiddet yolundan kaçındı ve kalıcı barış yolunu seçti. Durum, işbirliği içinde sürekli iyileştiriliyor. Devletler, Kuzeydoğu’da Afspa’ya ihtiyaç duyulmamasını sağlamalıdır” dedi.