Bıngıldağı ne demek ?

KimeroS

Global Mod
Global Mod
Bngldag ne demek?

Bngldag, bir kavram olarak, cevresel, ekonomik, toprak ve toplumsal sorunlarn cozumunun araysnda olan, cevresel olarak rasyonel ve faydal bir yol olarak tanmlanmaktadr. Kavram, cevresel degerlerin korunmasn onceleyen, surdurulebilir bir cevresel yonetim anlaysnn devreye sokulmasn saglamak ve boylece cevresel kaliteyi saglamak amacyla kullanlan bir surectir. Bu surec, cevrenin korunmas ve gelistirilmesi icin aktif olarak calsan, cevresel etkiyi azaltan ve cevrenin kullanmnn cok yonlu gelisimini saglayan cevresel politikalarn gelistirilmesini, hayata gecirilmesini ve uygulanmasn ongormektedir.

Bngldagnn Faydalar

Bngldagnn cevresel, ekonomik, toprak ve toplumsal sorunlarn cozumunde buyuk bir yarar vardr. Bunlarn arasnda cevresel kalitenin artrlmas, cevresel etkilerin azaltlmas, cevresel olarak surdurulebilir uretim ve tuketim bicimlerinin gelistirilmesi, cevresel kirliligin onlenmesi, cevresel degerlerin korunmas, cevrenin kullanmnn cok yonlu gelisiminin saglanmas, toplumsal bilinclenme ve cevresel konularda farkndalgn arttrlmas, cevresel degerlerin tannmas ve korunmas icin kapsaml politikalarn uygulanmasn saglar.

Bngldagnn Uygulanmas

Bngldagnn uygulanmas, cevresel etkiyi azaltmak ve cevresel kalitenin korunmasn saglamak amacyla cevresel politikalarn gelistirilmesini, hayata gecirilmesini ve uygulanmasn gerektirir. Bu politikalar, cevresel kaliteyi saglamak icin cevrenin korunmas ve gelistirilmesi icin aktif olarak calsan, cevresel etkiyi azaltan ve cevrenin kullanmnn cok yonlu gelisimini saglayan cevresel politikalardr.