Bebek Bakıcısı: İşverenler tarafından işkence gören bebek bakıcısının Gurgaon’da kesikleri, yanıkları ve pıhtıları var: Doktorlar | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

GURGAON: Cuma günü onu tedavi eden doktorlar, bu hafta başlarında işverenlerinin evinden kurtarılan bir gencin kulaklarının etrafındaki yırtık damarlardan kaynaklanan kan pıhtıları, birkaç yanık, göğsünde kesikler ve bacaklarında şişlik olduğunu söyledi.
Bir KBB uzmanı, pıhtılarını tedavi etmek için cerrahi bir prosedür uyguladı ve muhtemelen iki gün içinde başka bir prosedür uygulanacak. O zamandan beri kovuldukları kurumsal işlere sahip bir çift olan küçüğün işverenleri bu hafta başlarında tutuklandı.
getirilen kız NCR Jharkhand’ın Simdega ilçesinden ve ev işçisi olarak işe alınmış ve bebek bakıcılığı çift tarafından, polis onun acımasızca işkence gördüğünü ve taciz edildiğini söyledi. Sadece demir çubuklarla darbe ve darbelere maruz kalmadığını, demir maşalarla haşlandığını ve bıçaklarla kesildiğini iddia etti. Doğru yiyeceği alamadı, bu yüzden atılan artıklarla kazımak zorunda kaldı.
Jharkhand başbakanı Hemant Soren’in müdahalesinin ardından, doğu eyaletinin insan ticaretiyle mücadele biriminden (AHTU) bir ekip, çocuğu eve götürmek için Perşembe günü şehre ulaştı, ancak ona seyahat edemeyeceği söylendi.
Dr. Jay SinghKabul edildiği devlet tesisinde KBB cerrahı.
Hastanenin doktor yardımcısı Dr. Manish Rathee TOI’ye, küçüğü yetersiz beslenme tedavisi için yüksek proteinli bir diyetle beslediklerini söyledi. Dr Rathi, “Bir danışman, travma geçirdiği için ona yardım etmeye çalışıyor” dedi.
Mayıs 2022’de dayısı ile birlikte şehre gelen çocuk, yaklaşık beş ay önce çift tarafından Delhi’deki bir iş bulma kurumu aracılığıyla işe alındı. Polis personeli ve merkezi bir kriz merkezi olan Sakhi’den oluşan ortak bir ekip onu 7 Şubat’ta kurtardı.
AHTU ekibine kasabaya kadar eşlik eden küçüğün annesi Cuma günü, “fakir” bir kabile ailesi oldukları ve paraya ihtiyaçları olduğu için onu NCR’ye göndermek zorunda kaldığını söyledi.
“Kızım 8. sınıfa kadar okudu. Paraya ihtiyacımız olduğu için bırakmak zorunda kaldı. Eşim işçi ve 2-3 dönüm arazimiz var ama ormanlık alana düştüğü için ekemiyoruz. ona bir iş bulabilir, bu yüzden onu geçen yıl buraya gönderdik” dedi.
Cep telefonu olmadığı için kızıyla son aylarda görüşemediğini söyledi. “Burada bu kadar acı çektiğini bilmiyordum. Polisin evime gelip bana her şeyi anlatmasıyla öğrendim” dedi.
Resmi bir tercümana yardım ederek ana dilinde konuşan anne, 20 yaşındaki en büyük kızının birkaç yıl önce NCR’de çalışmak için geldiğini ancak hiçbir temaslarının olmadığını sözlerine ekledi.
AHTU şefi Pankaj Kumar, TOI’ye ekibin, gencin eve geri dönmeye uygun hale gelmesini bekleyeceğini söyledi. Şimdiye kadarki polis soruşturmasında Kumar, FIR’in çifte karşı olduğunu söyledi – Manish Khattar (36) ve eşi Kamaljeet Kaur (34), New Colony sakinleri – “tüm yönleri kapsıyor ve yeterliydi” gibi görünüyordu.
Kumar, “Aadhaar kartına göre 15 yaşında, ancak okulundan onay için doğum belgesini göndermesini istedik” dedi. FIR’a göre küçüğün yaşı 17’dir.
Bir sigorta şirketinde çalışan Khattar ve halkla ilişkiler müdürü Kaur, korumanın IPC Bölüm 323 (kasıtlı olarak incitme), 342 (haksız hapis) ve 34 (ortak kasıt), bölüm 12 (cinsel taciz) kapsamında kayıt altına alındı. Çocukların Cinsel Suçlardan Korunması (POCSO) Yasası ve Çocuk Adalet Yasasının ilgili hükümleri.