Başbakan, Eyalet Günü’nde 3 Ne Eyaletini selamladı | Guwahati Haberleri

OrumA

Member

Guwahati: Başbakan Narendra Modi Cumartesi günü Manipur, Meghalaya ve Tripura halkını resmi günlerinde selamladı. Nagaland ve Tripura önümüzdeki ay sandık başına gidecek.
Modi, selamlarını üç eyalet için ayrı tweet’lerde yayınladı. Manipur halkına attığı tweet’te, “Manipur halkının Devlet Günü’nü selamlıyorum. Devlet son yıllarda birçok alanda ilerleme kaydetmiştir. Bu eyaletteki insanların isteklerinin gerçekleşmesi ve Manipur’un Hindistan’ın büyüme yörüngesini güçlendirmeye devam etmesi için dua ediyorum.”
Diğer twitter Tripura halkına mesajında şunları söyledi: “Son beş yıl, Tripura’nın büyüme yörüngesi için dikkate değerdi. Tarımdan sanayiye, eğitimden sağlığa devlet büyük bir dönüşüm geçirdi. Bu eğilimin yakın gelecekte devam etmesi dileğiyle.”
Modi, Meghalaya halkını Devlet Günü’nde tweet atarak selamladı: “Meghalaya halkına Devlet Günü’nde selamlar. Bu eyalet, canlı kültürü, özellikle müzik, sanat ve spor tutkusuyla tanınır. Meghalaya halkı çeşitli alanlarda başarılıdır. Önümüzdeki yıllarda Meghalaya’nın ilerlemesinin devam etmesi için dua ediyorum.”