‘Atmanirbhar Bharat olma teklifini artıracak bilgi hareketi’ | Guwahati Haberleri

OrumA

Member
Dibrugarh: Birlik Limanlar, Denizcilik ve Su Yolları Bakanı ve Ayuş Sarbananda Sonowal Cumartesi günü öğrencileri, gençleri ve toplumu insanlığın yararına bir bilgi hareketini ateşlemeye çağırdı. Bakan, Gümüş Yıldönümü’nün sunumunda konuştu. Lahowal Koleji Dibrugarh bölgesinde.
Sonowal, “Başbakan Narendra Modi’nin dinamik liderliği altında Hindistan ilerliyor ve bir ‘Atmanirbhar Bharat’ olma yolunda çalışıyor. Bu ‘Amrit Kaal’ sırasında, yeteneğimizi geliştirmeli, becerilerimizi kullanmalı ve yeni bir Hindistan inşa etme taahhüdümüzde ustalaşmalıyız. Yeni bir Hindistan’ın inşasına anlamlı bir katkı yapabilmeleri için zengin yetenek havuzumuzu zenginleştirmede önemli bir rol oynayacak bir bilgi hareketi oluşturmamız gerekiyor.”
Sonowal şunları ekledi: “Gençlerimiz ülkemizin en değerli kaynağı olduğu için eğitim kurumlarının bu bilgi aktarımının oluşturulmasında ve yoğunlaştırılmasında oynadığı rol çok büyük. Çocuklarımızın bugün bilgi edinmeleri ve gelecekte sorunları çözmek için kullanmaları için eğitim ve bilgi için elverişli bir ortam yaratmak, yani öğretmenlerin, ebeveynlerin, toplumun ve hükümetin görevidir. Her birinizi, öğrenci ve öğretmen topluluklarını, bu Amrit Bald’ın sonunda bir ‘Atmanirbhar Bharat’ hedefimize doğru kararlı bir şekilde ilerlemek için tam bir özveri ve kararlılıkla bu çabaya katılmaya çağırıyorum. ”