Assamlı 32 yaşındaki adam, Covid’de birikimlerini kaybetti parota girişimcisi oldu | Guwahati Haberleri

OrumA

Member

GUWAHATI: Milyonlar gibi, hayat da 32 yaşındaki çocuğa kavisli bir top fırlattı. Diganta Das Covid salgını ve ardından gelen tecrit sırasında bir Andhra Pradesh girişiminde tüm birikimlerini kaybeden Assam’ın.
Assam’ın Gohpur şehrinden gelen Diganta, 2012 yılında iş aramak için Bengaluru’ya gitti ve bazen orada marangoz, ressam veya güvenlik görevlisi olarak çalıştı.
Evini geçindirmek için iyi bir para kazanmasına rağmen, yaptığı işten memnun değildi. Aynı yıl, o ve arkadaşı Surya Thapa, idli, dosa ve parota gibi taze, yemeye hazır yiyecekler yapan bir şirkete katıldı. “gibi çalıştık parota Bengaluru’da iş yapan yapımcılar. Parota yapma sürecinin tamamını öğrendik ve piyasayı iyice inceledik. İkimiz de ayrılmadan hemen önce ayrıldık. COVID-19 kendi gıda işimizi kurduğumuz salgın. Tüm birikimlerimizi şirkete yatırdık. Ne yazık ki Covid-19 salgını patlak verdi ve başka bir seçenek göremeyince eve dönmek zorunda kaldım” dedi.
Das eve geldi, kaynakları o kadar tükenmişti ki 15 günlük kızına bir oyuncak bebek ya da elbise bile alamamıştı. “Öne çıkan her işi kabul ettim. Birkaç ay marangoz olan amcalarımdan birine katıldım. Amcamın yardımcısı olarak günlük 200-300 Rs kazanıyordum. Ama kazanç altı kişilik ailem için çok düşüktü. ,” ekledi.
2021’de parota yapma becerilerinin işe yarayıp yaramayacağını merak etti. Diganta, Bengaluru’da, Kerala, Mysore ve Haydarabad’da benzer bir işi yürüten Assam’ın Udalguri bölgesinden belirli bir Farizul Hoque’u aradı ve planını tartıştı.
Diganta’nın şu anda ikisi Nepal’den ve geri kalanı Assam’dan olmak üzere toplam 10 çalışanı var. Diganta, Biswanath Chariali’den faaliyet gösteriyor ve satış elemanı olarak sekiz kişiyi istihdam ediyor. Şu anda Sonitpur, Lakhimpur, Dhemaji, Dibrugarh ve Tinsukia bölgelerine parota tedarik ediyor. Ürününü de Guwahati’ye teslim etmişti.