Assam taksi şoförü polisin katili yakalamasına yardım etti, ödüllendirildi | Guwahati Haberleri

OrumA

Member
GUWAHATI: Guwahati’de bir taksi şoförü, polisin arkadaşını çekiçle öldürdüğü iddia edilen bir kişiyi yakalamasına yardım etti, cesedi bir çuvalın içine koydu, çantayı taksiye taşıdı ve onu Kamrup’un çöp attığı bölgedeki yol boyunca bir ormanda bıraktı. .
Taksi şoförü – Khagen Das (37) – suçu takip etme ve zanlıyı yakalama konusunda zamanında yardım ettiği için Guwahati Polisi tarafından nakit olarak 10.000 Rs ile ödüllendirildi. Polis cinayetin nedenini henüz belirlemedi.
Polis, kimliği belirlenen zanlıyı Cuma günü tutukladı. Hitesh Dash (35) ve bu şekilde tanımlanan cesedi buldu. Premadhar Bhuyan (45). Her ikisi de Nalbari bölgesindeki Sagarkuchi köyünden. Hitesh, Guwahati’de uydu alıcı kutuları teknisyeni olarak çalışıyor ve Premadhar onun yardımcı teknisyeniydi.
Dispur ACS Himangshu Das burada bir mahkemenin zanlıyı beş gün süreyle gözaltında tuttuğunu söyledi. Polis, taksi şoförü Khagen’in hem katili hem de kurbanı tanıdığını söyledi. Taksi şoförü Perşembe günü öğleden sonra Hitesh tarafından memleketine gitmek üzere çağrıldı.
Buna göre, Khagen onu Perşembe günü saat 12:30 civarında aldı. Khagen’in ifadesine göre Hitesh taksiye bir çanta yükledi ve Khagen kan sıçramasını fark edip ona sorduğunda ona bunun ölü bir domuz olduğunu söyledi. Hitesh, sürücüden aracı Kamalpur’da aniden durdurmasını istedi ve çantayı yol boyunca ormana fırlattı.
Şoföre Premadhar’ı kendisinin öldürdüğünü söyledi ve şoförden sessiz kalmasını istedi” dedi. Daha sonra Khagen, Hitesh’i Beltola’da bıraktı ve All Assam Cab Mazdoor Sangha ile görüştükten sonra Dispur Polisine bir rapor sundu. Dispur PS’de Hitesh aleyhine IPC Bölüm 302 ve 201 kapsamında bir dava kaydedilmiştir.