Assam polisi ‘kiliseler hakkında bilgi istiyor’, Hristiyanlar üzgün | Guwahati Haberleri

OrumA

Member
GUWAHATI: Özel şube merkezi Assam polisi ayrıntılarının arandığı bildirildi kiliseler Eyalette son bir yılda kurulan ve olaya karışan polis memurlarının din değiştirme vakaları, Hristiyan örgütler arasında bir güvensizlik duygusu yaratıyor ve Noel ruhunu bozuyor.
Son 24 saatten bu yana ortalıkta dolaşan bir mektupta, özel birimin ilgili polis memurlarından din değiştirme faaliyetlerinde kritik bir rol oynayanları ve bu tür kişilere karşı şiddetli din propagandası nedeniyle açılan polis davalarının durumunu belirlemelerini istediği bildirildi. veya teşvik yoluyla. Çeşitli mahallelerde kiliselerin inşası için tahsis edilen arazinin detayları da araştırıldı.
Bir SP görevlisi tarafından imzalanan mektupta, 2 Kasım’da SP’lerin bir konferansında yapılan tartışmalara değinildi.
SANTİMETRE Himanta Biswa SarmaCumartesi günü Dibrugarh’ta bulunan , basına mektubun bir kopyasını Cuma günü aldığını söyledi. “Assam’da kaç tane kilise olduğunu sormamalıyız. Bu, belirli bir dini topluluğun duygularını incitebilir” dedi.
SP’nin mektubu hangi bağlamda gönderdiğini bilmediğini söyledi. “Ben sordum DGP Konuyu araştırıp düzeltici önlem almak için” diye ekledi.
Dönüşümle ilgili bilgiler son altı yıl için istendi. Mektup, din değiştirmeden sorumlu ana faktörler hakkında bilgi ararken, ilgili polis memurlarını sorunu uzun vadeli bir çözüm veya perspektifle ele almak için önlem ve mekanizmalar önermeye çağırdı. Mektup ayrıca topluluk, bölge ve din değiştirmeyle ilgili diğer kalıplar hakkında bilgi istedi.
“Assam’daki Hıristiyan cemaati, modern eğitim ve sağlık hizmetleri yoluyla devletin gelişimine büyük katkı sağladığından, mektup bizi derinden yaraladı. Misyonerler, Assam dilinin kurtarılmasında önemli bir rol oynadı” dedi. assam hıristiyan forumu sözcü Allen Brooks, “CM’nin yorumunu memnuniyetle karşılıyoruz, ancak bir SP, üstlerinin bilgisi olmadan nasıl böyle bir mektup yayınlayabilir?”
eski papazı Guwahati Baptist Kilisesi Azizul Haque mektubun gerçek olup olmadığının araştırılması gerektiğini söyledi. “Öyleyse, bu topluma karşı olacaktır” diye devam etti.