Assam Polisi: 791 polis memuru soruşturma görevi için belirlendi: Assam Polisi | Guwahati Haberleri

OrumA

Member

GUWAHATI: Assam polisi Gauhati Yüksek Mahkemesi nezdinde, 791 memurunun kimliğinin belirlendiği ve yalnızca soruşturma göreviyle görevlendirilmek üzere görevlendirildiği iddia edildi.
Polis teşkilatındaki soruşturma kanatlarının önemine ilişkin Yüksek Mahkeme’nin suo moto PIL’ine yanıt veren Assam Polisi, 136 kişilik bir polis grubunun Assam Polisinin kıdemli memurları ve eyaletin adli akademisinde eğitildiğini, ancak araştırma bölümünü ayırmaya yönelik tüm çabalar, daha önce hüküm süren Covid-19 durumundan etkilenmiştir ve bu arada seçilen yetkililere verilen eğitimin etkisini azaltmış olması mümkündür.
“Bu koşullar altında, Polis Genel Müfettişi (İdare), eğitim almış 136 memurun, söz konusu memur partisinin göreve atanması için eğitimin daha fazla tamamlanıp tamamlanmadığını değerlendirmek üzere Assam Polisinin bazı kıdemli memurlarıyla etkileşime gireceğine inanmaktadır. Adalet Divanı, araştırmaya yönelik bir görüş veya daha fazla eğitim girdisi sağlanmalıdır” dedi. Achintya Malla Bujor Barua ve Adalet Robin Phokan sırayla söyledi.
Mahkeme ayrıca kararda, Assam Polisi’nin insan gücünü artırmak, Assam Polisi için görevlendirmeler oluşturmak ve aynı zamanda soruşturma departmanının güçlendirilmesi sürecini hızlandırabilecek bazı önerilerde bulunduğunu belirtirken, “bu Assam için” dedi. Assam Polisi ve Hükümeti bu hususta kendi kararlarını vereceklerdir, ancak daha fazla insan gücüne sahip olma ve görev yerleri oluşturma kararı, temel gerekliliğin Assam Polisinin soruşturma bölümünü diğer tüm görevlerden ayırmak olduğu mevcut prosedürü etkilemeyecektir. onlar tarafından yapılacaktır.
Mahkeme, seçilen listeden bir sonraki polis grubunun da soruşturma yöntemleri konusunda eğitim vermek üzere Assam Polisi tarafından hazırlanabileceğini önerdi.
Benzer şekilde Mizoram, 120 yetkilisinin beyanında bulundu. Mizoram Polisi polis yetkililerinin görüşüne göre soruşturmanın amacına daha uygun olacak şekilde tespit edilmiştir.
“Polis yetkilileri, kendi bilgeliklerine ve sağduyularına göre gerekli olabilecek her türlü gerekli eğitimi vermeye başlayabilir. Mizoram Polisi yetkilileri, Yargı Akademisi tarafından Assam Polis mahkemesinin müstakbel soruşturma koluna sağlandığı şekilde daha fazla eğitim verilip verilemeyeceğini görmek için Yargı Akademisi yetkililerine de danışacaktır. .
Arunaçal Pradeş Başsavcısı, polis yetkililerine göre soruşturma için daha uygun olacak 75 Arunaçal Pradeş Polisi memurunun belirlendiğini belirten bir yeminli ifadenin gün içinde sunulacağını savundu.
“Polis yetkilileri, kendi bilgeliklerine ve sağduyularına göre gerekli olabilecek her türlü gerekli eğitimi vermeye başlayabilir. Arunaçal Pradeş Polisi yetkilileri, Yargı Akademisi tarafından Assam Polisinin müstakbel soruşturma bölümlerine sağlanan ek eğitimin sağlanıp sağlanamayacağını araştırmak için Yargı Akademisi yetkilileriyle de irtibat kuracak.” sırayla.