Assam: Devlet hastanesinde doktor saldırıya uğradı, 3 kişi tutuklandı | Guwahati Haberleri

OrumA

Member
GUWAHATI: Assam’ın Barpeta semtindeki bir devlet hastanesinden bir doktor, Perşembe sabahı hastane binasında bir haydut çetesi tarafından saldırıya uğradı.
Kurban, Doktor Bablu Dasdevlet sağlık departmanında kıdemli bir sağlık görevlisidir ve şu anda Barpeta Sivil Hastanesinde görev yapmaktadır.
“Suçlular, hastanemizden başka bir doktor olan Dr. Jakir’i sormak için bana geldiklerinde USG odasında görev başındaydım. Yan odaya sormalarını söyledim ama yeri göstermemi istediler. Doktor Jakir dır-dir. Bana saldırdılar ve ayrıca beni hastane binasının dışına sürüklediler” dedi Das.
Sanıklardan üçü – Vaheb Ali, Cihangir Alam ve Monirul İslam – bir FIR sonrasında tutuklandı Kalgaçya polis karakoludedi polis. Üst düzey bir polis memuru, hepsinin Cuma günü Barpeta’daki yerel bir mahkemeye çıkarılacağını söyledi.
Ancak Das, diğer iki zanlının hala firarda olduğunu söyledi.
“Monirul’un karısı hamileydi ve tıbbi konsültasyon için aceleyle Dr. Jakir’le buluşmaya koştu. Jakir’in o sırada nerede olduğunu belirtmesini istediği için Monirul, Dr. Bablu’nun tepkisinden memnun değildi ve o, bazı tanınmış kişilerle birlikte görevdeki doktora saldırmaya başladı” dedi.
Üç sanık da Assam Medicare Hizmet Personeli ve Medicare Hizmet Kuruluşları (Şiddetin ve Mülke Zararın Önlenmesi) Yasası uyarınca medicare hizmeti görevlilerine şiddet uygulamak, bir kamu görevlisini görevini yapmaktan alıkonmak ve cezai taciz ve ilgili diğer çeşitli suçlamalarla kayıtlara geçmiştir. IPC bölümleri.
IMA dışişleri bakanlığı başkanı Satyajit Borah, “Sıkı önlemler alınmalı, ancak bu, polis güvenliğinin en azından ilçe düzeyindeki hastanelerde bir zorunluluk olduğunu hükümete bir kez daha hatırlatıyor” dedi.
Assam Tıbbi Hizmet Derneği genel sekreteri Makhan Saikia, “Kalgachia’daki saldırıyı kınıyoruz. Hükümet, Barpeta Sivil Hastanesi gibi aşırı kalabalık hastanelerdeki güvenlik açıklarını gözden geçirmeli.”
En son büyük doktor istismarı olayı, Haziran 2021’de Assam’ın merkezindeki Hojai semtindeki Udali’deki bir Covid Bakım Merkezinde (CCC) bir grup yerel sakinin Seuj Kumar Senapati’yi dövmesiyle meydana geldi. CCC’de hayatını kaybeden Kovid hastasının yakınlarının düzenlediği saldırıyla ilgili olarak 30’a yakın kişi tutuklandı. Olay ülke genelinde şok dalgaları yarattı.