Aravalis’teki yasa dışı madencilikle ilgili şikayetlerinizi şimdi bu yardım hattı aracılığıyla gönderin | Haberler

KimeroS

Global Mod
Global Mod

GURGAON: Hükümet Cuma günü vatandaşların yasadışı madencilikle ilgili şikayette bulunabilecekleri bir yardım hattı numarası başlattı. Aravalis. Bu ücretsiz yardım hattı – 1800-180-5530 – Gurgaon, Faridabad ve Nuh’tan gelen şikayetleri ele alacaktır.
Maden departmanı tarafından, madencilikle ilgili şikayetlerin ayrıntılarını saha servis personeli ile paylaşacak altı üyeli bir kontrol odası kurulmuştur.
27 Kasım’da Ulusal Yeşil Mahkeme (NGT), Haryana’ya bir kontrol odası kurmasını ve halkın bir üyesinin yasadışı madencilik yaptığı şikayetleri için cep telefonu numarasını bildirmesini emretti.
Maden Sorumlusu Anil Atwal, “Kontrol odası Faridabad’da bulunuyor. Gurgaon, Faridabad ve Nuh’daki yer personeli ile şikayetleri paylaşacak. Kontrol odasının yardımıyla, madencilik olaylarını durdurmak için hızlı bir şekilde harekete geçilecek” dedi. Gurgaon.
Son 11 ayda, şehrin maden dairesi Aravalis’te yasadışı madenciliğe karışan 40 araca el koydu. Şehirdeki yasadışı madencilere yaklaşık Rs 1 crore para cezası verdi ve onlara karşı 25 FIR kaydetti.
Bu arada NGT, üst düzey hükümet yetkililerine – Haryana DGP PK Agarwal, Madencilik ve Jeoloji Direktörü Mukul Kumar, Orman Baş Korumacısı Jagdish Chandar ve Haryana Eyaleti Kirlilik Kontrol Kurulu’ndan Bölge Sorumlusu Kuldeep Singh’e – şahsen veya aracılığıyla mahkeme huzuruna çıkma emri verdi. 13 Mart’ta görüntülü toplantı.